Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Niewielka łazienka – aranżacja, oprzyrządowanie, kolorystyka, światło, jakich błędów powinno się unikać

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , , ,
Nieduża toaleta to niestety standard w większości naszych wnętrz. Jednak jeśli jest prawidłowo urządzona, i ona może być praktyczna, funkcjonalna a także sprawiać wrażenie obszernej. Przy projektowaniu niewielkiej toalety najlepiej wykorzystać sprawdzone już metody oraz rozwiązania. Przy odrobinie wyobraźni i pomysłowości, można osiągnąć zaskakujące efekty. Wyposażenie musi być dostosowane do potrzeb oraz upodobań mieszkańców.

wyposażenie łazienki

Źródło: pixabay

Musimy staranie przemyśleć, co chcemy, co musimy i co można zamontować. Z całą pewnością złym wyjściem jest umieszczenie na siłę i małej wanny, a także wąskiej kabiny natryskowej. W małej łazience z pewnością lepszym wyborem będzie instalacja praktycznej kabiny prysznicowej. O ile klasyczny brodzik zastąpimy odwodnieniem liniowym, wpasowanym w powierzchnię podłogi i zamontujemy szklane, wahadłowe drzwi, powierzchnia umywalni optycznie nie zmniejszy się.Jeżeli jednakże postawimy na wannę, zrezygnujmy z zakupu dużej a także w kształcie prostokąta. W sprzedaży jest wielki wybór wanien asymetrycznych, jakie wspaniale możemy wkomponować w niewielką łazienkę, a przy okazji zajmują one mało przestrzeni. Optymalnym rozwiązaniem jest wanna oraz prysznic w jednym, dzięki czemu uzyskujemy różne opcje ablucji. Przy wyborze umywalki do niedużej umywalni decydującym czynnikiem, musi być jej funkcjonalność. W niewielkiej estetycznej umywalce można umyć wyłącznie dłonie. Jeśli będziemy pragnęli ją wykorzystywać na przykładowo do prania ręcznego, powinniśmy wybrać troszkę większą. Powierzchnię pod umywalką, możemy zabudować obszerną szafką na ko http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/ gebreak–>

Łazienka, meble łazienkowe

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl

Zdecydowanie rezygnujemy z kilku małych szafek, które zagracą wnętrze korzystniej zastąpić je jakąś dużą. Rezygnując z wszystkich zbytecznych urządzeń, dobrze jest zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym z komputerowo sterowaną matą grzejną. Przy klasycznym ogrzewaniu wybierzmy nowoczesny elegancki grzejnik, który będzie zarazem pełnił rolę suszarki na ścierki. Nieduża toaleta wymaga użycia jasnych chłodnych odcieni, które optycznie nie zmniejszą wnętrza. Do tych kolorów zaliczamy jasne odcienie zieleni, błękitu oraz fioletu, biel i jasny beż. W wielkich miastach jak Łódź, mamy olbrzymi wybór marketów z asortymentem do umywalni. Niejeden salon łazienek – więcej – odnajdziemy także w sieci.