Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jaką rolę mają obiektywy w nowoczesnej fotografii profesjonalnej i amatorskiej.

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii, Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , , ,
Aby wykonać dobre zdjęcie trzeba posiadać sporo wiedzy i praktykę, którą zdobywa się niekiedy przez wiele lat. Może się nie obejść również bez dobrego aparatu, bo nawet najwspanialsze ujęcie wykonane kiepskim aparatem tak spektakularne raczej nie będzie. Z pewnością więc każdy wielbiciel dobrych zdjęć powinien się zaopatrzyć w dobrą lustrzankę, do której da się, zależnie od rodzaju robionych zdjęć, podłączyć odpowiednie rodzaje obiektywów.

obiektyw

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl/
Zaawansowani miłośnicy fotografii raczej nie przestaną na jednym obiektywie, bowiem jest ich kilka rodzajów, a każdy ma inne przeznaczenie. Zupełnie innego rodzaju używać się będzie do fotografowania z bliskiej odległości, a zupełnie innego, gdy ktoś będzie chciał zrobić ujęcie odległego obiektu. Z tego też powodu wiedza o tym, jaki obiektyw do jakiego przeznaczenia będzie najbardziej odpowiedni pozwoli na unikanie pomyłek podczas wyboru sprzętu do zrobienia planowanych fotografii.

Początkowo każdy, kto kupuje lustrzankę wybierze do niej standardowy obiektyw. Ich ogniskowa będzie wynosić około 50 mm, i dzięki temu idealnie nadają się do typowych fotografii, jakie się robi. Przynajmniej jeden taki obiektyw powinien się znajdować na wyposażeniu każdego fotografującego, czy będzie to zaczynający przygodę amator, czy też doświadczony profesjonalista.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co jest w ofercie system do rekrutacji, która tyczy się tej samej problematyki.

Dużą popularnością cieszą się także szerokokątne obiektywy, ich najważniejszą zaletą jest możliwość uchwycenia na fotografii dużo większej przestrzeni, niż w przypadku typowych modeli.

obiektyw

Autor: Christopher Aitken
Źródło: http://www.flickr.com

Przy fotografowaniu natury albo sportowych imprez każdemu fotografowi na pewno się przyda teleobiektyw, przy jego pomocy można robić ujęcia daleko oddalonym przedmiotom. W sprzedaży znajduje się także sporo modeli obiektywów makro, jakie z kolei bardzo dobrze będą się sprawdzać przy makrofotografii. Wybierając obiektyw należy zwrócić uwagę na jego producenta, na przykład obiektywy Sigma od wielu lat są ogromnie popularne wśród fotografów – . Ta właśnie firma posiada w ofercie modele z każdej odmiany obiektywów, i raczej każdy wielbiciel dobrych ujęć powinien coś dla siebie znaleźć.