Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Drony i kamery GoPro – co warto wiedzieć na temat tych urządzeń?

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii, Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , , ,
Niemające załogi obiekty latające określane dronami jeszcze niedawno znajdowały się jedynie na wyposażeniu wojsk. Na chwilę obecną coraz częściej są sprzedawane są w zminiaturyzowanych wersjach również dla miłośników niekonwencjonalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po małych rozmiarów drony sięgają obecnie coraz częściej fani podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów ma na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których chętnie korzystają nie tylko profesjonalni fotograficy, ale również amatorzy. Filmy powstające przy pomocy tej kamery mają doskonałą jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co zapewnia doskonałą jakość filmów – Do kamery szpiegowskie długi czas nagrywania można dokupić statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których montuje się aparatury sterujące 3DR Solo. Od momentu, kiedy stworzone zostały 3 DR Solo robienie zdjęć lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się naprawdę proste, a ujęcia mogą być naprawdę niezwykłe.

Obsługa jest bardzo prosta, a to za sprawą zaskakująco ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, ułożeniem gimbla lub nad kopterem jest wyjątkowo proste. Dodanie opcji Pause pozwala zatrzymać drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet zdjęcia lub filmy robione przez amatorów będą naprawdę interesujące. Zgodnie z nazwą do obsłużenia urządzenia wystarcza jedynie jedna osoba. Zawsze też można posiadane urządzenie poddać rozbudowie, dowolnie wybrać tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może pracować na przykład w trybie automatycznym. Czas w jakim pracować może urządzenie pozbawione kamery wynosi dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera

Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając swoją przygodę z dronami, warto zainteresować się prostymi i nie kosztującymi zbyt dużo modelami – nasza strona internetowa. Na takich niedrogich i charakteryzujących się prostą budową modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na drogich modelach wyposażonych w ogromną ilość kamer i złożone moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niekosztującymi wiele modelami dronów jest przynajmniej kilka.

Czyżbyś czuł chęć, by mieć więcej informacji na ten interesujący temat? Potrzebujesz faktów? W takim razie kliknij, zobacz, sprawdź – nowe posty czekają na Ciebie.

Można nimi sterować, używając do tego celu smartfon, komputer bądź tablet. Bez wątpienia drony są urządzeniami, którym warto poświęcić nieco uwagi.