Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

akcesoria AGD

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , ,
W każdym sporym sklepie elektronicznym znajduje się dział skupiający się wokół tzw. artykułów gospodarstwa domowego, znanych powszechnie pod skrótem AGD. W skład tej grupy urządzeń wchodzą wszelkie te sprzęty, które w dużym stopniu ułatwiają egzystencję, albo zwyczajnie tworzą zasadnicze wyposażenie każdego mieszkania.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do tego rodzaju akcesoriów zalicza się przykładowo pralki, chłodziarki, kuchenki na gaz lub prąd lub zmywarki. Do sprzętu gospodarstwa domowego zalicza się również mniejsze akcesoria – odkurzacze, roboty kuchenne itp. Na rynku działa parę przedsiębiorstw, które specjalizują się w wytwarzaniu wyłącznie tych podstawowych przyrządów. Pomimo różnic technologicznych w ich wytwarzaniu, firmy te wytwarzają wszelkie odmiany sprzętu AGD oraz odpowiednie akcesoria.

Kuchenka i chłodziarka

Niektórym wydaje się, że chłodziarki czy kuchenki nie różnią się od siebie a ich sprzedaż nie jest wysoka. Innowacyjne zakłady wyspecjalizowane w produkcji sprzętu AGD mogą wyprodukować około kilku tysięcy lodówek każdego dnia. Różnica w poziomie wykonania takich urządzeń bywa odczuwalna dla portfela – przyrządy na wyższym poziomie charakteryzuje na przykład niższe zużycie prądu elektrycznego.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy Unii Europejskiej wymusiły na producentach takiego sprzętu umieszczanie drobiazgowych informacji o zużyciu prądu i pozostałych istotnych wartości każdego urządzenia (jak np. zużycie wody w sytuacji zmywarek). Za niedługi czas te standardy będą działały nawet w odniesieniu do odkurzaczy, na których firmy będą musiały podać na przykład czystość powietrza wydmuchiwanego z urządzenia. Żeby to było jak najczystsze, konieczne są wysokiej jakości filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria dla akcesoriów

Każda firma sprzedaje także akcesoria do własnych produktów – jak wspomniane worki czy akcesoria filtrujące do odkurzaczy, dodatkowe półki do lodówek czy inne tego rodzaju elementy. Istnieją też firmy wyspecjalizowane w wytwarzaniu samych tych dodatków – na przykład firmy produkujące środki chemiczne do zmywarek jak np. sól czy specjalne tabletki do zmywarek.

Oprócz tego oferuje się mnóstwo elementów zamiennych do przyrządów – końcówki do odkurzaczy, urządzenia zwijające przewodami zobacz (poprzednia strona) czy silniki do pralek. Żeby znaleźć lokalnego dystrybutora takiego produktów w okolicy, należy wyszukać w Internecie frazę zawierającą miasto, np. części agd w Gdańsku – Wyświetli się wówczas mapa z umieszczonymi na niej wszystkimi punktami sprzedającymi takie produkty w danym mieście.