Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jakie pomniki wybrać? Sprawdź możliwości, jakie masz do wyboru

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: ,
Śmierć to zawsze smutne wydarzenie, bez znaczenia od tego czy z tego świata odszedł ktoś z naszej bliskiej, czy odrobinę dalszej rodziny. Chociaż żal będzie nam towarzyszyć przez długi okres po pogrzebie, to trzeba zastanowić się nad ważnymi do wykonania kwestiami. Do jednej z nich należą pomniki

.

Dla osób, które po raz pierwszy spotykają się z tym tematem, decyzja może być niebywale trudna, dlatego warto jest dowiedzieć się, jakie możliwości można wybrać, aby lepiej orientować się w oferowanych rozwiązaniach.

nagrobek granitowy

Jedną z najważniejszych spraw jest model nagrobka. Nagrobki mogą mieć różne wielkości oraz kształty, jakie trzeba dostosować do miejsca, które było wykupione na cmentarzu. Drugim elementem jest materiał. Najbardziej powszechne są pomniki granitowe, ponieważ są nad wyraz wytrzymałe i nie robią problemów w utrzymaniu. Nie przeszkadzają im ciężkie warunki pogodowe, dlatego przez lata będą prezentować się jak nowe. Mniej powszechny i wymagający więcej pielęgnacji jest piaskowiec. Chociaż współcześnie nie jest zbyt często wykorzystywany, to może przetrzymać tak samo długo, co nagrobek z granitu, jednak należy mieć gwarancję, iż będziemy mogli się nim właściwie zająć. Z przeciwnej strony nagrobek odznaczy się spośród innych, podobnych płyt. Ostatnim typem materiału jest marmur, ale może być wykorzystywany jedynie we wnętrzach. Domaga się jeszcze większej pielęgnacji od piaskowca oraz dodatkowych zabiegów impregnacyjnych. Posiada swój urok, ale nie nadaje się dla każdego, dlatego nie warto stanowczo trzymać się przy swojej decyzji, jeżeli rozumiemy, iż nie spełniamy wymogów, bez jakich marmur nie może się obyć. Trzeba również wybrać kolor kamienia, a z aktualnymi możliwościami zapoznajemy się w określonym zakładzie kamieniarskim.

Źródło: nagrobki podwójne

nagrobek

Autor: Ogiyoshisan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz wyszukać sprawdzoną firmę, jakiej specjalnością jest kamieniarstwo Warszawa, możesz poznać propozycje w sieci. Firma powinna dbać o jakość materiałów przez siebie stosowanych oraz solidność wykonywania nagrobków. Zanim pójdziesz do siedziby konkretnego zakładu, zadzwoń i zapytaj o istotne dla ciebie kwestie, aby nie jeździć na darmo, ponieważ może się okazać, iż firma nie będzie w stanie odzwierciedlić twoich wymagań. Gdy już otrząśniesz się z pierwszego szoku, dobrze jest szybko zastanowić się nad nagrobkiem, aby nie odkładać wszystkiego na później.

Powiązane artykuły: https://www.tborkowski.pl/