Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Wspaniałe dziejowe obrazy Krokowa wzbudzają zawsze zachwyt

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii · Tagi: , , , ,
Stare fotografie krajowych miast są drogocennym źródłem wiadomości jak wówczas wyglądała architektura budowli czy też jezdni. Antyki, które kiedyś huczały życiem czy też ulice pełne kupców oraz ludzi, a także piękne domy stale wzbogacają nasze fantastyczne historyczne dzieje. Kraków na starej fotografii są bajecznym uwiecznionym źródłem informacji oraz wspomnień.

kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com
Stare fotografie rynku, kościołów czy też bulwarów, a również ulic czy też Wawelu (poznaj naszą firmę) to także fenomenalna historia tego miasta. Kraków ma interesujące zdjęcia przedwojenne i tuż powojenne, które oczarują wszystkich. Mamy możliwość dzięki nim ujrzeć jak dawniej wyglądało miasto oraz zestawiać je ze współczesną architekturą Krakowa. Kraków na starej fotografii wygląda cudownie, mamy możliwość na przykład zobaczyć mosty czy też kolej, a także zabytkowe świątynie czy budowle – Stare fotografie Krakowa.

Jest możliwość również zobaczyć na starych zdjęciach mieszkańców oraz urlopowiczów Krakowa, którzy chodzą po ulicach oraz odpoczywają w kawiarenkach czy na rynku. Stare zdjęcia Krakowa są również cenną wiadomością dla budowlańców oraz osób zajmujących się naprawą pomieszczeń oraz domów, jacy odwzorowują antyki. Kraków jako była stolica Polski i rezydencja królów Kraju posiada obfitą historie, która ciągnie codziennie szereg turystów. Dzięki starym zdjęciom mamy możliwość przebyć fenomenalną i niepowszechną podróż po jezdniach Krakowa, a także porównać stare (zobacz włączniki bakelitowe) zdjęcia Krakowa z współczesną architekturą czy budową oraz ujrzeć jak w przeciągu historii zmienił się.

Jest możliwość na fotografii i w rzeczywistości zobaczyć stuletni kiosk, który mieści się przy ulicy Siennej czy też Plac Szczepański, który nie zmienił się w zasadzie wcale. A też Sukiennice, zamek Królewski na Wawelu, wspaniały widok na panoramę miasta z Wawelu, budynek Turecki czy też bulwary Wiślane. Jak dostrzeżemy wiele pejzaży na starych zdjęciach Krakowa nie dużo będzie się wyróżniać od teraźniejszych krajobrazów. Kraków jest ładny zarówno na starych zdjęciach jak i teraz, w związku z tym warto go odwiedzić.