Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Rodzinny album – w jaki sposób najlepiej go tworzyć? Czyli o kupowaniu idealnego dla nas aparatu informacji kilka

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii · Tagi: , ,
Fotografia jest nadzwyczaj popularna od co najmniej kilkudziesięciu lat. Już dawniej zajmowali się nią fachowcy, lecz dopiero od niedawna zrobiła się dostępna dla całego społeczeństwa, właściwie dla wszystkich.

Jeszcze piętnaście lat temu korzystaliśmy z aparatów z kliszą. Następnie ostrożnie ją wyjmowaliśmy ze sprzętu, nosiliśmy do fotografa, aby po kilku dniach z ekscytacją odebrać od niego kupkę dopiero co wywołanych zdjęć, jakie w dalszej kolejności skrupulatnie układaliśmy w albumie. Później powstały aparaty cyfrowe, a efekty naszego „pstrykania” mogliśmy obejrzeć na ekranie komputera. Teraz już praktycznie każdy z nas ma w komórce stosunkowo dobry aparat, jakim można zrobić pożądanej jakości zdjęcia. Robimy ich nawet kilkadziesiąt na dzień. Wystarczy chwila, aby podzielić się zdjęciem ze znajomymi, również takimi znajdującymi się na drugim końcu kuli ziemskiej.

EOS 760D – lustrzanka do zadań specjalnych

aparat

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy jednakże, iż nawet fenomenalnej jakości aparat wbudowany do komórki nie zastąpi rzeczywiście solidnego oraz profesjonalnego sprzętu, takiego jak na przykład canon eos 760d czy też canon eos d70. Przy pomocy smartfona nigdy nie zrobimy tak dobrej jakości zdjęć, które zaimponują naszym przyjaciołom i znajomym, zafascynują ich. Z tego powodu nie daj sobie wmówić, że kupienie porządnego aparatu, takiego jak canon eos d70, nie opłaca się. Zupełnie przeciwnie, warto trochę zaoszczędzić oraz mieć takie urządzenie w rodzinnym domu. Nie spakujemy go oczywiście ze względu na komfort na każdą wycieczkę rowerową, lecz do dokumentowania istotnych chwil będzie idealny. Canon EOS D70 – marzenie każdego fotografia

Jeżeli już jednak zdecydujemy się na taki zakup, warto naprawdę dobrze wybrać. Nie decydujmy się na pierwsze lepsze urządzenie, które przyuważymy. To zbyt duży wydatek, by go robić lekkomyślnie. Specjaliści ostatnio polecają aparaty canon eos 760d, warto zatem abyśmy się nad nim zastanowili. Lecz rozważmy też inne ewentualności. Naradźmy się z każdym członkiem rodziny. Wybierzmy aparat, jaki będzie świetnie pasował do naszych potrzeb, a później zróbmy jak najwięcej zdjęć i cieszmy się, iż te najważniejsze chwile pozostaną z nami już na zawsze.