Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Porównujemy słuchawki przeróżnych firm – które warto kupić?

admin, · Kategorie: Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , , ,
Porównując tańsze egzemplarze słuchawek z takimi, jakie mogą kosztować kilkaset złotych wiele osób zapewne zapyta, czym się one tak naprawdę różnić między sobą. Czy naprawdę różnica w wykonaniu i dźwięku jest takiej wielkości, jak różnice w kosztach zakupu?

Autor: RossinaBossioB
Można dla przykładu wziąć Słuchawki Ministry of Sound MOS 004 (EX106-W) (). Będą one kosztować w okolicach 100 zł i jak na swoją cenę prezentują całkiem przyzwoite parametry. Są solidnie zrobione, mają wystarczające pasmo częstotliwości i duży zapas mocy.

Na uszach leżą w miarę wygodnie i nawet kilka godzin słuchania nie będzie powodować żadnych ucisków i odgnieceń. Ale jak przyjrzy się parametrom technicznym i porówna z droższym modelem, takim jak przykładowo Słuchawki Philips SHL5905BK (SHL5905BK/10) (), to można zauważyć parę ważnych różnic. W droższym modelu głośniki są wykonane z neodymu, który posiada dużo korzystniejsze parametry niż zwykłe zestawy magnesów. Inny jest również materiał zastosowany na membranę, a korpus, pałąk i nauszniki również wyglądają znacznie lepiej niż w tańszych słuchawkach. Może się wydawać że są to drobne i mniej ważne rzeczy, lecz zebrane całościowo sprawiają, że więcej kosztujące modele słuchawek brzmią znacznie lepiej, i to tłumaczyć będzie ich wyższą cenę.

A jak sytuacja będzie wyglądać w modelach prezentujących najwyższą półkę, czy tu również (jesteśmy tutaj) będzie widoczna różnica? Ludzie, którzy mieli szansę założyć tego typu słuchawki na uszy z pewnością to potwierdzą. Potwierdzą to także parametry i użyte do wykonania komponenty. Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre Solo Black posiadają specjalnie zaprojektowaną skorupę zwiększającą dynamikę muzyki w określonym paśmie słyszalności, wykorzystano w nich również elementy z tytanu, które dają muzykę wolną od wszelkich zniekształceń. W czasie projektowania tych słuchawek przeprowadzano liczne testy, przez co końcowy model dopracowany jest we wszystkich szczegółach i zachwyca jakością muzyki, którą odtwarza. Również drugi model tego producenta, Słuchawki Monster Beats by Dr.Dre STUDIO Białe jest warty swojej ceny, w nim również (pełna analiza) wykorzystano podzespoły najwyższej jakościowo i szereg zdobyczy technologicznych, co rzecz jasna przełożyło się na jakość wykonania i końcowe parametry.