Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak poprawić wydajność – nowoczesne napędy liniowe gwarancją sukcesu na zautomatyzowanie pracy produkcji

admin, · Tagi: , ,
Większość osób prawdopodobnie słyszało czasem z różnych mediów, ile strat przynosi zastój produkcji. Dla poważnie liczących się na rynku graczy taki zastój liczony jest nawet w milionach dolarów. Zastosowanie odpowiednich urządzeń do produkcji może wywołać odwrotny efekt – miliony zysków. W jaki sposób?

automatyka

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, że w współczesnych czasach najważniejszym wyznacznikiem, decydującym o sukcesie sprzedaży jest cena. Im mniejsza, tym większe prawdopodobieństwo zdobycia potencjalnych klientów. Żeby więc pozyskać dzisiaj klienta, trzeba być szybkim i bardzo wydajnym. (śruby trapezowe) Cel jest jak najbardziej możliwy do realizacji, jeśli zdecydujemy się na nowatorskie napędy liniowe.

Napędy liniowe stosowane są niemal w każdym aspekcie naszego codziennego życia. Stosowane są one, m.in, w kolejach miejskich, dyskach twardych (do przemieszczania głowicy), w łóżkach szpitalnych – do regulacji materacy. Doskonale odnajdują się w przypadkach, gdzie mamy do czynienia z masowym pakowaniem produktów. (łożyska liniowe) Zważając na ich ciche działanie ubezpieczenie oc działalności gospodarczej a także brak stwarzania zanieczyszczeń, napędy liniowe sprawdzają się coraz częściej do aplikacji wymagających sterylności Stąd też ich użycie także w przemyśle spożywczym czy medycznym. Napędy liniowe używane są też w mechanizmach odpowiadających za zamykanie okien, mechanizmów bicia dzwonów, a także – a może przede wszystkim – w liniach produkcyjnych (przy obrabiarkach sterowanych numerycznie).

Za pośrednictwem napędów liniowych zakłady produkcyjne są w stanie znacznie zwiększyć i zautomatyzować wiele prac produkcyjnych, co także przekłada się na zwiększoną wydajność urządzeń produkcyjnych, ale też zmniejszoną pracę człowieka. W wielkim skrócie ujmując, dzięki wykorzystaniu napędów liniowych możemy wyprodukować więcej za niższą cenę w tym samym zakresie czasowym.

Ile kosztują napędy liniowe?

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/
Współczesne napędy liniowe oparte o silniki liniowe zyskują coraz większą popularność. Ich koszt zakupu jest przybliżony do standardowych napędów liniowych- silownikielektryczne.com. Natomiast różni je jednak gotowość do dłuższej pracy przy znacznie większym obciążeniu. Dodatkowo, prędkość ich ruchu nie jest już mierzona w obrotach na minutę, a w metrach na sekundę. Zdaniem ekspertów, z czasem napędy liniowe powstałe na silniku liniowym mogą okazać się tańsze w eksploatacji. A to dzięki – głównie – wysokiej trwałości i niskiej awaryjności.