Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Zatroszcz się o nasze środowisko- punkty odbioru odpadów z remontów i odpadów wielkogabarytowych

admin, · Tagi: , , , ,
W trakcie każdej minuty na świecie produkowane jest bardzo wiele odpadów. Wiele z nich nie da się w żaden sposób wykorzystać ponownie czy też są to odpady, które w znacznym stopniu zagrażają naszemu środowisku. W trosce o środowisko powinniśmy odpowiednio gospodarować odpadami, żeby nie szkodziły ani ludziom ani roślinom i zwierzętom.Na pewno każdy z nas nie raz wykonywał remont w domu. W tym czasie wytwarzane jest bardzo dużo odpadów, na przykład gruz budowlany.

gruz

Źródło: pixabay

Takie odpady możemy powtórnie wykorzystać na przykład do utwardzania nawierzchni.Wiele miejsc skupuje gruz budowlany, przede wszystkim są to firmy budowlane czy też osoby prywatne, które będą rozpoczynały na przykład budowanie garażu. Pośród odpadów budowlanych znajduje się też złom. Skup złomu czy też skup (AiS – skup odlewów warszawa) surowców wtórnych to najlepsze rozwiązania, aby pozbyć się tego odpadu nie zagrażając w żaden sposób środowisku naturalnemu. Istotne jest jednak, by firma prowadząca skup była zarejestrowana i posiadała potrzebne pozwolenia na prowadzenie takiej działalności związanej z gospodarką odpadami. Zanim więc oddamy odpady sprawdźmy czy firma jest godna zaufania.W trakcie remontu powstaje także wiele odpadów w postaci zużytego sprzętu AGD albo mebli. Tego rodzaju odpady wielkogabarytowe można zawozić do specjalnych punktów odbioru bądź zamówić odbiór odpadów. Prawie w każdym dużym mieście istniej miejsce w którym legalnie gromadzone są takie odpady. Jeżeli więc posiadamy popsutą lodówkę albo inny sprzęt oddajmy go do takiego punktu. Tam zostaną wydzielone niebezpieczne fragmenty, a reszta materiałów zostanie po raz kolejny użyta – link.

odpady

Autor: Julian Stallabrass
Źródło: http://www.flickr.com

Nie powinniśmy wykonywać tego rodzaju czynności samodzielnie, bowiem możemy spowodować, że niebezpieczne substancje na przykład czynniki chłodnicze bądź metale ciężkie dostaną się do środowiska a także je zanieczyszczą.Odbieranie a także skup odpadów to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się zbędnych przedmiotów przykładowo podczas robienia remontu. Bardzo istotne jest, żeby segregować odpady a także gromadzić je w przeznaczonych do tego miejscach – -> sprawdź, gdyż nie dbając o to możemy zanieczyścić środowisko- najbardziej niebezpieczne są odcieki właśnie z nielegalnych wysypisk.