Słowacja – jako istotny partner gospodarczy
admin, · Tagi: góry, handel, interesy, inwestycja, język, język słowacki
Taki wskaźnik świadczy o wzroście o ponad cztery procent, w porównaniu z rokiem 2011. Daje to ciekawy wynik, gdyż Słowacja awansowała na 9 miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych naszego kraju. Warto uświadomić, iż w 2011 roku zajmowała jeszcze jedenaste miejsce.

Bardzo dużą wartość w polsko-słowackiej kooperacji odgrywa globalny łańcuch dostaw. Co ważne, w niektórych sektorach gospodarki jest z każdym rokiem bardziej korzystnie i obiecująco, zwłaszcza mówimy tu o branży motoryzacyjnej. To prawda, transport np. z do Słowacji i ze Słowacji do Polski różnorodnych produktów jest coraz bardziej pokaźny. Jednakowoż, należy w tym miejscu przyznać, że perfekcyjnie niestety nie jest, gdyż stale istnieje potrzeba poprawy w zakresie infrastruktury transportowej między tymi dwoma krajami. Jest jednak nadzieja na tę poprawę, ponieważ już aktualnie dzięki środkom unijnym poprawiono infrastrukturę, a w przyszłości będzie jeszcze lepiej.
Poza tymi gospodarczymi zaletami wato również wspomnieć, że Słowacja to jednocześnie wspaniały kraj. Chociaż nasze wakacyjne postanowienia kierują nas się w stronę Europy Zachodniej i Południowej, a także Północnej Afryki, to nie będziemy żałować, gdy wybierzemy się trochę bliżej, do naszego południowego sąsiada. Słowacja przypadnie do gustu zwłaszcza ludziom kochającym chodzić po górach, gdyż to kraj górzysty, z cudownymi widokami, szlakami i atrakcjami turystycznymi. Jak widzimy, warto robić interesy ze Słowacją, a jednocześnie nie zaszkodzi odkryć tego państwa pod kątem turystycznym.
Jedno jest pewne, nie będziemy żałować.
Jeżeli masz zamiar poznać tego typu temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w tekście artykułu, który przeczytasz w tym miejscu.
Zresztą, ci co pojechali na Słowację zaraz chcą tam powrócić Nie dość, że jest tam tak pięknie, to jeszcze ludzie są serdeczni, a ceny podobne do naszych. Przy małym staraniu można się nawet dogadać, gdyż język słowacki należy do tej samej grupy językowej, co nasz, język polski.