Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Dlaczego ilustracje mieszczące się w książeczkach dla najmłodszych są tak wartościowe?

admin, · Tagi: , ,
W wypadku mnóstwa różnych publikacji, na ich kartach znajduje się nie tylko tekst, ale również przeróżne zDJęcia, szkice czy też chociażby rysunki. Dla przykładu w książkach dla najmłodszych pełnią one bardzo ważną rolę i są równie pożyteczne, co sam tekst.

Dzięki zastosowanym w książkach ilustracjom dziecko może poczuć się jak pełnoletni odbiorca nawet wtedy, kiedy nie umie jeszcze samodzielnie czytać. Od kilku dziesiątek lat istnieje zasada, według której ilustracje, które znajdują się w książkach dla dzieci, są ich pierwszą stycznością ze sztuką. Posiadają więc duży wpływ na modelowanie następnych odbiorców sztuki jako takiej. Prawdą jest to, że ilustracja w dużym stopniu może uniezależnić przyszłego czytelnika. Potem, kiedy dziecko trochę urośnie, stwierdza, że jakiekolwiek konkretne np.

Absorbuje Cię ta kwestia? Jeśli tak, to kliknij tu, a więcej przeczytasz w treści. Dla części osób ten artykuł to niecodzienne podejście do tego zagadnienia.

zwierzątko może być narysowane na różne sposoby, zależnie od konkretnej książki i danego ilustratora. Nie można zapominać, że tego typu rysunki posiadają także rolę dydaktyczną.

noc kupały

Autor: Festiwal Piękna
Spodek

Autor: Teatr Collegium Nobilium
Jeżeli dziecko sięgnie po nieznajomą dla siebie dotąd książeczkę, to właśnie dzięki rysunkom będzie mogło na własną rękę zapoznać się z fabułą. Ma to bardzo duży wpływ na kreatywność każdego dziecka. Ponadto kiedy dziecko ogląda zamieszczone w książce ilustracje, szybciej zapamiętujemy zawartość takiej książki, zatem możemy rozmawiać z dzieckiem o szczegółach fabuły będąc przykładowo na spacerze.

Moglibyśmy wtedy spytać choćby o emocje, jakie towarzyszyły odmiennym poczynaniom poszczególnych bohaterów książki. To także dobry okres, aby napomknąć o własnych odczuciach odnośnie jakiejś swojej okoliczności.