Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Znakomite zamki i drzwi antywłamaniowe z całą pewnością są ważnym elementem ochrony domu, ale czy wystarczającym?

admin, · Tagi: , ,
Jeżeli nasz dom albo drzwi do niego nie bywa dobrze widoczne z ulicy, włamywacz może spokojnie pracować nad ich sforsowaniem. Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem oraz trwałymi drzwiami.

Ławka w parku

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Bez kłopotu wejdzie przecież przez okno. Sposobem na utrudnienie mu pracy jest wyposażenie mieszkania w instalację alarmową. Już jedynie informacja mówiąca, że akcesoria do rolet jest zabezpieczony alarmem jest skuteczna. Na zewnątrz wystawimy przecież tablicę z ostrzeżeniem. Pośród miejscowości, gdzie odszukamy firmy instalujące systemy alarmowe Grójec nie jest wyjątkiem. Najbardziej rozpowszechnionym i rozpoznawalnym takim systemem bywa instalacja ostrzegawcza składająca się z czujników ruchu w lokalach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem alarmowym na ścianie (czytaj więcej o systemach alarmowych w Grójcu). Sama konstrukcja systemu alarmowego jest ciut mocniej złożona. Składa się na nią zestaw powiązanych jednocześnie urządzeń, które wykrywają włamanie i sygnalizują je, najczęściej sygnalizacją świetlną i ostrym sygnałem. System powinien zareagować na zdarzenia alarmowe, takie jak uchylanie drzwi oraz okien, poruszanie się ludzi w polu ich widzenia, rozbijanie szyb, wyłamywanie drzwi oraz powiadamiać o zdarzeniu właściwą jednostkę, czyli właściciela poprzez linię telefoniczną, sieć komórkową czy Internet, albo ochronę obiektu. Znakomitym więc dopełnieniem instalacji alarmowej powinna być współpraca z firmą trudniącą się ochroną (monitoring w Grójcu). Wśród miast w których odszukamy firmy, które proponują monitoring Grójec nie jest wyjątkiem.

Bardzo często zdarza się tak, że żaden z sąsiadujących z nami nie reaguje na wycie alarmu, my zaś nie mamy szans dotarcia do domu. Interwencja takiej firmy może okazać się bezcenna.