Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Co jest ważne, kiedy chciałbyś rozpocząć swą przygodę z perkusją?

admin, · Tagi: , , ,
Dla wielu osób mogłaby to być wielka przyjemność, jednak jest to również ciężka praca.
Jeśli chcielibyśmy być samoukiem i nauka gry na perkusji pod okiem doświadczonego nauczyciela nie wydaje nam się potrzebna, musimy być niezwykle cierpliwi.

praca
Trzeba od pierwszych dni nauki pamiętać o metronomie. To narzędzie zagwarantuje Ci równe granie, ponieważ to na Tobie jako grającym na perkusji będzie spoczywało zachowanie rytmu utworu. Od razu nie musisz kupować kosztownego metronomu. Na początek wystarczyłby nawet nieskomplikowany program do komputera lub komórki. Można też pobrać metronom ze strony internetowej. Rozpoczynając swą historię z perkusją, powinieneś posiadać swój styl. Inspiracje mógłbyś czerpać od innych i grać covery ale zawsze staraj się dorzucić coś od siebie. Niezwykle istotny jest prawidłowy układ rąk oraz utrzymywanie pałeczek. Już od pierwszych lekcji powinieneś zwracać na to baczną uwagę. Istotne jest również to, aby co jakiś czas ćwiczyć. Lepiej będzie, gdy codziennie będziesz ćwiczyć po 40 minut, niż 2 dni w tygodniu po trzy godziny.

nauka gry na perkusji

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Nuty na perkusję nie są skomplikowane. Materiałów obecnych w sieci nie będzie można opanować bez znajomości nut. Dobrze by było, jakbyś na pierwszym etapie nauki, korzystał z pobierania lekcji u doświadczonego perkusisty. Doświadczony instruktor pozwoli uniknąć złych nawyków w grze, jakie mogłyby pojawić się na początku. Pomoże Ci także poznać zakres tego zawodu jak bębniarz. Nie możesz zaniedbywać na początku nauki gry na samym werblu lub padzie perkusyjnym. W taki sposób nabyta technika efektywnie się przełoży na grę na całym zestawie yerba mate zestaw prezentowy perkusyjnym. Trzeba słuchać różnych rodzajów muzyki. Przyniesie Ci to więcej pomysłów na Twą grę oraz pozwoli do pewnego stopnia tworzyć własny styl.

Niezłym rozwiązaniem jest zebranie brygady i założenie zespołu lub spotkanie się co jakiś czas z osobami grającymi na innych instrumentach. Bardzo ważna jest umiejętność współpracowania z różnorakimi muzykami.