Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jakie obowiązki posiadają strażacy w momencie wypadku drogowego?

admin, · Tagi: , , , ,
Strażacy często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, ale często również wzywani są do zdarzeń drogowych, aby wyciągnąć osobę z auta.
Jeżeli obserwujemy na ulicy czerwony samochód wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy w tym czasie wysunąć przypuszczenie, że gdzieś wybuchł pożar. Pracownicy straży pożarnej często też wzywani są do wypadków drogowych. Wtedy bardzo często używają specjalnych przyrządów do ratowania ludzi. Służba w straży pożarnej jest bardzo wyczerpująca. Gaszenie ognia jest to wyłącznie część zadań strażaków. Innymi obowiązkami strażaków są m.in. ratowanie ofiar wypadków czy walka z efektami klęsk żywiołowych. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie się wydarzyło, to właśnie dowódca straży pożarnej koordynuje całą akcja. W przypadku wypadku drogowego do zadań strażaków zalicza się nie jedynie ratowanie ludzi, lecz także strażacy mają obowiązek wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Dotyczy to także wypadków, w których uczestniczą rowerzyści czy też piesi. Obowiązek posprzątania miejsca tragedii, spoczywa właśnie na strażakach.
Będąc świadkiem drogowego wypadku należy najpierw zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Trzeba również włączyć awaryjne światła w swoim samochodzie. Należy zaparkować Auto przed miejscem zdarzenia, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Koła trzeba skierować w stronę pobocza i stanąć należy w taki sposób, żeby nie wjechał nikt na poszkodowanego, który leży na jezdni. Gdy jest ciemno, trzeba założyć odblaskową kamizelkę.

Trzeba także postawić ostrzegawcze trójkąty lub światła we właściwej odległości. Wyjąć też należy kluczyki ze stacyjki we wszystkich pojazdach, jakie uczestniczyły w zdarzeniu.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej drony w budownictwie szczegółowych informacji odnoszących się do analizowanego tu artykułu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Jeśli umiesz, możesz także odłączyć akumulator.