Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Czym w szerszym znaczeniu jest bezpieczeństwo człowieka czy też państwa?

admin, · Tagi: , , , ,
Sprawa bezpieczeństwa jest bardzo istotnym stanem świadomości i także gwarancją jej zachowywania. Przynosi ono bardzo konieczne do życia poczucie stabilności i pozwala na rozwój osób.
Tego typu konieczność zgodności i ładu jest jedną z fundamentalnych potrzeb osoby ludzkiej oraz charakteryzuje się całkowitym brakiem obawy przed stratą takich wartości jak zdrowie, życie, emocje, szacunek czy też dobra materialne i niematerialne.

komputer

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
Amerykański psycholog o imieniu Abraham Maslow, jeden z najważniejszych popularyzatorów nurtu psychologii transpersonalnej oraz humanistycznej, sprawił, że potrzeba bezpieczeństwa jest fundamentem schematu psychiki. Zgodnie z jego modelem, to z niej powstaje potrzeba przynależności, która z kolei ma postać chęci posiadania miłości, ta z kolei potrzebę szacunku, żeby roztopić się w egzystencjonalnej chęci samorealizacji.
Konieczność bezpieczeństwa może okazywać się w swojej postaci międzyludzkiej oraz społecznej oraz stanowiąc podstawę istnienia oraz organizacji w bieżącym życiu kraju oraz społeczeństwa.

Zainteresowała Cię tamta wiadomość? Jeśli masz chęć zobaczyć więcej, sprawdź na stronie podobne informacje, one też są na opisywany temat.

Można by porównywać to do ścian, którymi się torujemy od potencjalnych niebezpieczeństw, które wywodzą się ze świata zewnętrznego, z okalającej nas rzeczywistości. Ścian, które tworzą uczucie naturalności, normalności czy stabilizacji, które zbudowaliśmy sobie w koło własnej pozycji zawodowej i w pozycji domowej czy tej społecznej. Odmienny uczony nazwał te formy bezpieczeństwa określeniem fiksacji, na jakich się opiera społeczeństwo.

Bezpieczeństwo w znaczeniu społecznym obejmuje zabezpieczenie potrzeb egzystencjalnych, konieczność przetrwania, świadomości, tożsamości, stabilizacji czy samodzielność lub ochrony stanu oraz jakości życia.