Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak dużo zarabiają w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

admin, · Tagi: , ,
ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać naprawdę dużo. Ich przeciętna pensja może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście dużo uwarunkowań, od jakich uwarunkowana jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który posiada własną firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie najbardziej opłacalne – najbardziej korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą alternatywą od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera odmienne sumy w wypadku formy kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego zarobki odróżniają się od poziomu zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Interesuje Cię opisywany temat? Jeżeli tak, to pod tym linkiem (https://hanzo.com.pl/laptopy-do-gier) odnajdziesz podobne pasjonujące dane, których nie zapomnisz przez długi czas.

Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że obecnie utrzymuje się powszechne przekonanie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To prawda, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim etacie, jednak osoby zainteresowane mogą skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są organizowane przez różne serwisy internetowe. W trakcie tego typu bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.