Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Parę porad odnośnie bezpieczeństwa naszych komputerów

admin, · Tagi: , , ,
komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Aby prawidłowo działały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl

Trzeba pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki niniejszym poradom można by zdobyć następny stopień wtajemniczenia, gdyż mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeśli jest podłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swemu firewallowi, naprawdę warto sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń należy napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną przedstawione wszelkie aktualne istniejące połączenia razem z ich statusem.
Wyrażony będzie także końcowy adres IP i numer portu. Jeżeli przypuszczasz, że niektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować wpisać: „netstat -ab”.

Nasze następne teksty są równie interesujące, jak ten. Więc najedź na link tutaj interaktywne muzea i oglądaj skrupulatne wiadomości. Namawiamy!

Będą wypisane nazwy docelowych hostów oraz aplikacji, z jakich połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły zachowywania bezpieczeństwa są przechowywane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia zasad w pliku registary.pol, ale trzeba bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli mamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasami na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, zaś następnie na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono opcję „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.