Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Życzliwość dla innej osoby bez dwóch zdań jest dobra. Czemu warto być dobrym dla innej osoby?

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: ,
Czy masz świadomość z czym się wiąże efekt wyświadczonej przysługi? Na pewno wiesz, bo sam tego doświadczyłeś. Jest inaczej zwany efektem Benjamina Franklina. Skłonność do zmiany postawy na przyjaźniejszą co do osób, dla których wykonało się jakąś dobrą rzecz lub uczynek. Czy spotykasz się z tym co rusz na co dzień?

mężczyźni rozmawiający na ulicy

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com
Efekt wyświadczonej uprzejmości najczęściej wyjaśnia się przytaczając zasadę kategorii rozbieżności poznawczej. Zrobienie jakiejś dobrej rzeczy dla innej osoby, tym bardziej w momencie, gdy jej nie lubimy lub jest nam obojętna, może spowodować dziwny stan, swego rodzaju napięcia. Aby zmniejszyć ten dysonans zmieniamy postawę, coś na kształt, że pomoc dla takiej osoby bierze się z tego, iż ją lubię. Chociaż przed zrobieniem czegoś dobrego ta kwestia była dla nas zupełnie inna. Czasem doświadczamy takiego stanu, choć przebiega on różnie oraz nie jest obowiązkowo taki, jak ten określony w definicji.

W sieci jest wiele bardzo interesujących artykułów – jeżeli masz ochotę poznać kolejny – sprawdź na portalu (https://styro-papa.pl/pl/styropapa/) a nie pożałujesz!

Po prostu, jeżeli jakiejś osobie pomagamy to czujemy się bardzo dobrze, mamy dobry nastrój, dlatego iż jakiemuś człowiekowi udzieliliśmy pomocy. Mamy poczucie wypełnienia dobrego uczynku.

Jednostki wierzące mogą też odbierać to na zasadzie, iż na tym przecież polega pomaganie bliźniemu. Może się to więc łączyć z koncepcją zbawienia, która urzeczywistnia się przez wierzenia, ale także przez pomoc drugiemu człowiekowi. To również łączy się z szeroko pojmowaną serdecznością, kiedy mijamy jakąś osobę na ulicy oraz jesteśmy dla tej mijanej osoby serdeczni lub po prostu uśmiechamy się do niej miło. Na różnych poziomach znajdziemy zastosowanie takiej zasady (). Ostatnio dajmy na to coraz bardziej popularne stają się portale, gdzie możemy wystawić coś nie biorąc za to pieniędzy. Dlaczego jest to tak popularne? Na pewno z racji pobudek osobistych, by pozbyć się konkretnej rzeczy, gdyż nie mamy na nią miejsca, ale częściej czynimy w ten sposób, by komuś dać taką darmową rzecz.

Produkty spożywcze

Autor: Janet McKnight
Źródło: http://www.flickr.com
Skoro nam już nie jest potrzebna, to dlaczego inna osoba nie mógłby z tej rzeczy korzystać.

Najlepsze oferty, najlepsze stawki! To naprawdę jest tutaj, chodź, spójrz na portal, a bez dwóch zdań się nie rozczarujesz!

W taki sposób działa to w różnych częściach kraju, jak oddam za darmo Olsztyn. Świetnie to działa, gdyż z jednej strony mamy osobę, która coś zyska, a z kolejnej osobę, która może coś podarować oraz poczuć się dobrze z tym faktem, że zrobiło się komuś taką niespodziankę.