Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak bezpiecznie i efektywnie się przeprowadzać? Należy znać parę reguł, jakie są niezbędne w takiej sytuacji

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , ,
Przeprowadzki to temat na długie rozmowy. Każdy z nas choć raz w życiu doświadczył tego specyficznego zajęcia. Jak dobrze się do tego nie przygotujemy to czeka nas istna udręka, złość, nerwy i zgubione rzeczy. Z innej strony, jesteśmy w stanie się do tego odpowiednio zabrać, należy znać jednakże pewne techniki. Jakie to?

Przede wszystkim nie czekaj na ostatni moment tylko zacznij się pakować już znacznie wcześniej. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele przedmiotów masz w domu. I jednocześnie nie musisz być “zbieraczem”, uwierz iż na co dzień tego nie zauważysz, ale w okresie przeprowadzki nie będziesz mógł się nadziwić, kiedy to wszystko uzbierałeś. Przynajmniej miesiąc wcześniej zacznij pakowanie ubrań, a im bliżej przeprowadzki to pakuj przedmioty częściej używane. Prawda jest taka, że w dniu wyprowadzki wszystko powinieneś mieć spakowane. Przeprowadzka to idealna okazja żeby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Nie warto bowiem brać ze sobą wszystkich “śmieci”, jakie nazbieraliśmy przez ostatnie miesiące, a nawet lata. W tym celu przygotuj dwa duże pudła. W jednym daj przedmioty do wyrzucenia, w drugim odstaw przedmioty, które jesteś w stanie komuś oddać.

przeprowadzka

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Miej na uwadze, ażeby przygotować solidne pudełka. Nie chciałbyś przecież zbierać swoich przedmiotów po tym, jak pudełko nie dało rady i urwało się dno. Takie rzeczy mają miejsce, a co gorsza jak przenosimy coś wartościowego to możemy się przygotować na duże straty (np. porcelana). Najlepiej kupić takie pudełka, a jeszcze lepszy jest sposób, aby przejść się po sklepach, najlepiej alkoholowych, bo tam mają trwałe pudełka (przecież nosi się w nich ciężkie butelki). Wiadomo, że świetnym sposobem jest wykorzystanie pudełek albo innych pojemników, jakie mamy na stanie i nadają się do przenoszenia rzeczy. Pamięta jednakże o ich wytrzymałości.

Każde z pudełek musi być właściwie oznaczone. Nim włożysz rzeczy do pudełek wszystko odpowiednio posortuj. Opróżniasz szafy? Od razu sortuj wszystkie ubrania. To samo zrób z szufladami i innymi miejscami, z jakich wynosisz rzeczy. Takie podejście znacząco ułatwi ci późniejszą pracę przy rozpakowywaniu. A na końcu zadzwoń po solidną firmę przeprowadzkową, jak przeprowadzki Wrocław ( witryna www.orson-przeprowadzki.plwitryna ), jaka rozważnie i bez uszkodzeń dowiezie twoje rzeczy do nowego domu.