Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Dezynfekowanie oraz oczyszczanie klimatyzacji w aucie

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , , ,
Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się jego dezynfekcję raz do roku. Chwiejna temperatura oraz wilgotność produktów systemu klimatyzacji sprzyja rozwojowi wirusów i grzybów, które, po uruchomieniu nawiewu, przedostają się do środka kabiny, powodując alergie, choroby i także nieznośny zapach. Oddając auto do serwisu zajmującego się dezynfekcją, posiadamy pewność, iż wszelkie bakterie pozostaną wypędzone a i zapach stanie się przyjemny.

sprawdź ofertę polecanego sklepu Pneuhage

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że sekwencja klimatyzacji nie jest układem bezobsługowym. Niestety ogrom statystycznych konsumentów zdaje sobie z tego sprawę dopiero w chwili, gdy w aucie zwyczajnie zaczyna cuchnąć. Kłopotliwy zapach pobudzany jest przez pleśnie i grzyby gromadzące się zwłaszcza na parowniku. Parownik jest właśnie świetnym lokum dla rozwoju tego typu tworów. Jest bowiem zakamuflowany przed światłem i z uwagi na zadanie jakie realizuje jest zwilgotniały. Wywoływany przez pleśnie i grzyby nieznośny zapach jest nawiewany dmuchawą do wnętrza samochodu. Sam zapach wywołuje zaiste pokaźny dyskomfort w czasie wyjazdów, jednakowoż rozlegle groźniejsze są mogące pojawić się u kierowcy i pasażerów reakcje alergiczne.

Jak wiadomo – lepiej zapobiegać aniżeli leczyć, przez to rekomenduje się obsługę układu klimatyzacji pod kątem odgrzybiania corocznie. Kiedy zapomnimy o regularnym zapobieganiu to zdoła okazać się, iż przeciętna metoda, jaką jest dezynfekcja klimatyzacji będzie niewystarczająca. W skrajnym przypadku wymagane zdoła okazać się (motoargo.pl) odłączenie parownika. Z względu na to, że dostęp do tej części układu klimatyzacji jest męczący, a co za tym następuje jego odłączenie jest czasochłonne, wartości mogą okazać się kolosalne.zapraszam do lektury (anplast.pl/produkty/przejscia-dachowe,2,11173)

Da się obecnie wyróżnić trzy metody odgrzybiania. Metoda szablonowa – piankowa jest najprostsza i równocześnie tania. Polega ona na spożytkowaniu preparatu grzybobójczego w spray-u. Zazwyczaj do opakowania dołączony jest elastyczny wężyk, który wprowadza się w kierunku parownika przez kanały nawiewowe. Wtryskiwany w ten sposób preparat penetruje użebrowanie parownika unicestwiając bakterie i grzyby. Kolejny tryb to procedura chemiczna, w czasie której rozpryskuje się płyn czyszczący metodą ultradźwiękową. Płyn za pomocą wentylatorka zamontowanego w granicach przyrządu wyprowadzany jest na zewnątrz rurką plastyczną podłączoną do sprzętu.

Czerwony samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Najdoskonalej proces w pojeździe prowadzić dwufazowo. Z początku wdrożyć płyn odgrzybiający, a w następnej kolejności płyn niszczący zapachy. Następna metoda zwie się ozonową, w której wykonana usługa z wykorzystaniem odgrzybiacza ozonowego przynosi czysty dochód. Nie trzeba do niej stosować jakichkolwiek pobocznych środków chemicznych.

Masa marek, które proponują nam serwis klimatyzacji przedstawia nam kilka metod dezynfekcji. W zależności od zasobności portfela, nabywca rozstrzyga, który rodzaj wybrać. Powinno się robić to systematycznie, co najmniej raz w roku, albowiem z czasem zdoła się okazać, iż typowe odgrzybianie nie starczy, i będziemy zobowiązani do zapłacenia większych kosztów.