Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Piosenki dla harcerza

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , ,
Każdy, kto jest harcerzem dobrze wie, że piosenki harcerskie są istotnym elementem zbiórek zastępów, czy drużyn. Nieważne, czy chodzi o cotygodniowe zbiórki, czy o obozach czy biwakach, zawsze słychać harcerski śpiew.

zobacz źródło

Autor: Farbmeister
Źródło: http://www.flickr.com
Jest wiele interesujących śpiewników, w których są te najbardziej popularne i rzadziej śpiewane piosenki np. śpiewnik ognik – śpiewnik ognik. Ten śpiewnik jest pełen piosenek, przyśpiewek i pieśni, które każdy harcerz powinien poznać. Wiadomo, że nie każdy harcerz kupi ten śpiewnik, ale na sto procent w każdej drużynie musi być chociaż jeden lub dwa śpiewniki ognik, by osoby, które przygrywają na gitarce oraz każdy ze śpiewających mógł zerknąć i trochę się poduczyć. Bo harcerstwo to przede wszystkim uczenie się pracy w grupie, współdziałanie, ale też uczenie się kolejnych umiejętności, w tym np. ćwiczenie pamięci przez naukę nowych piosenek. Taka nauka przez zabawę jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich i małych i dużych, dobrze, więc się rozejrzeć, którym miejscu w naszej okolicy istnieje jakiś hufiec harcerski i dobrze tam się wybrać i sprawdzić jak tam wszystko funkcjonuje.

Harcerskie piosenki

Z piosenką na ustach, wyprostowaną postawą i dumnym krokiem idą harcerze, a bywa, że i zuchy. To wszystko jest naprawdę cudowne, szczególnie, gdy poza samym śpiewem dzieciaki mają na uwadze wiele zasad, które są im wpajane na zbiórkach harcerskich. A te normy są niesamowicie uniwersalne i ukazują, że najważniejsze jest być miłym, pomocnym i mieć pociąg do wiedzy.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo zasad niektórym wydaje się przestarzałe, bo bycie dobrym w obecnych czasach nie jest modne, ale na bank to idealne przygotowanie do życia. Bo harcerze uczą się wielu nowych umiejętności, począwszy od przetrwania w lesie, rozpalania ogniska, czy orientacji w terenie.

Zainteresowała Cię rozpatrywana w tym wpisie problematyka? W takim wypadku kliknij ten link i poznaj dodatkowo więcej szczegółów w ofercie (https://protlumaczenia.pl/)!

Dodatkowo wszystko wydarza się zawsze z piosenką na ustach. Harcerze mają super śpiewnik ognik, w którym jest pełno wszelakich pieśni, które znają wszyscy harcerze. Dodatkowo są tam piosenki, które jeszcze nie są aż tak popularne, a to pozwala harcerzom i zuchom na uczenie się kolejnych ciekawych piosenek. Warto, więc zainwestować w taki śpiewni, a jeżeli na przykład któryś z naszych znajomych jest harcerzem, to śpiewnik ognik okażę się świetnym podarkiem.