Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jeśli planujesz w swoim domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – powinieneś zaczerpnąć trochę wiedzy w temacie specyfiki tych roślin.

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , , ,
Chryzantemy – zwykle zwane złocieniami, pochodzą w większości z obszarów wschodu – Japoni, Korei, Chin. To znakomite odmiany kwiatów, które cechują się malutkimi, krągłymi, kolorowymi pączkami, umieszczonymi na sporej ilości rozproszonych łodyg z liśćmi. Warto zamieścić we własnym domowym zaciszu choć szczyptę nasion, takich zachwycających unikatów, Jednakże ich utrzymanie nie zalicza się do najprostszych.

Kwiaty

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Taki typ kwiatów kojarzy się Nam na pierwszym miejscu z czasem Wszystkich Świętych. Wspaniale prezentują się pośród rodzinnych grobów i zniczy. Nie przypadkowo jest ich wtedy tak dużo w sprzedaży. Czas października i listopada, to okres ich rozkwitu. To rośliny zdecydowanie kochające krótkie dni. Warto pomyśleć wobec tego nad kwestią – chryzantemy a mróz – dowiedz się więcej na temat pielęgnacji chryzantem w czasie mrozu. Okazy, chociaż najbogatszy zasób następuje w ostatniej części roku – nie znoszą mrozu i ujemnych temperatur. Dlatego też mało odmian może być uprawiana na otwartym gruncie. Nie pomagają także żadne profesjonalne osłony, materiały ochronne itp. Jedynym wyjściem jest hodowla w szklarni, gdzie istnieje sposobność regulacji światła i poziomu ciepła. Wtedy można posiadać te specyficzne rośliny cały rok.

Fioletowe chryzantemy

Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla lepszego zakwitu, trzeba już na początku lata, uszczykiwać wierzchołki. Jedną negatywną cechą uprawy chryzantem jest to, iż poprzez zakwitanie w końcoworocznym okresie, wiele sztuk wśród uprawianych kwiatów zamarza i niszczeje. Trzeba jednak zainwestować w te pięknie okazy, które świetnie udekorują wnętrze domu, ganek, podwórko, czy inne powierzchnie. Sprawa – chryzantemy a mróz jest więc podlegająca dyskusji i trzeba o nią zapytać profesjonalnych ogrodników. Ceny zakupu tego typu kwiatów jest zróżnicowana. Zależy od okresu, w którym zostają zakupione kwiaty, gatunku, a nade wszystko miejsca. W kraju, należy nabywać te kwiaty w hurtowniach ogrodniczych.

Chryzantemy, to piękne, ozdobne kwiaty. Choć ich uprawa nie należy do najprostszych – warto inwestować czas i pieniądze dla efektownych egzemplarzy w okresie rozkwitania.