Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Życie w zgodzie z harmonią, czyli skrótowa rozprawka o metodach doboru i ustawiania mebli w hotelowych wnętrzach

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , ,
Feng-shui to termin, który wymyślili Chińczycy wiele lat wstecz, ale skonkretyzowane niegdyś reguły ustawiania mebli w dalszym ciągu są w modzie. Wiek XXI, pomimo pogoni za odkryciem coraz lepszych urządzeń elektronicznych, nie odżegnuje się zupełnie od tradycji. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy obecnie przez wszystkie przypadki, zatem odejście do lamusa raczej mu nie grozi.

Meble do hotelu możemy wstępnie podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które ustawione zostają w recepcji albo w holach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się wersalki, ale, o ile to wykonalne, można je postawić według zasad feng-shui, czyli tak, żeby urlopowicze spali w kierunku północ-południe. Nieodzowne stają się również szafki nocne i niewielkie szafy na ubrania.

Ten artykuł jest nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to sprawdź także inne polecane (http://www.rokad.pl/plyty-pet-A) treści, gdyż wydają się być równie interesujące i pochłoną Cię zupełnie.

Przydałby się też stoliczek oraz dwa bądź trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie wyposażania pokoi dla gości nie wolno nam w żadnym razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Przypomina nam ona o tym, że naddatek sprzętów bywa niepożądany, a zwłaszcza należy wystrzegać się zbyt dużej ilości bibelotów . To właśnie na nich gromadzi się najwięcej kurzu. Należy także zwracać uwagę na to, aby wspomniane tutaj meble do hotelu nie zostały położone przypadkowo – zasada utylitaryzmu przypomina nam, że łoża lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz silny wiatr mogą zakłócać niezmącony sen gości.

Natomiast recepcja, która przecież bywa wizytówką całego obiektu, musi prezentować się profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za trybunką. To jednak nie wszystko. Zanim wczasowicze udadzą się do swoich kwater, przez moment być może będą pragnęli odpocząć po trudach długiej podróży. Z tego powodu menedżerowie obiektów zamawiają także takie meble do hotelu, które znakomicie sprawdzą się w podanej powyżej roli – meble hotelowe Wajnert.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązkowym elementem wyposażenia bywają kanapy, niekiedy nawet ze skóry, dwa fotele i nieduży szklany lub drewniany stoliczek. Można też wybrać tę bardziej ekonomiczną wersję. A w jej składzie znajdziemy: kremowy stolik wraz z położonymi na blacie materiałami reklamowymi, kilka lub nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl świetnie znane nam domowe wnętrza. Całości dopełniają trudno zauważalne szczegóły, czyli przykładowo stojaki na deszczochrony czy ukryte w rogu pomieszczenia wieszaki na okrycia wierzchnie.