Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jakie są najlepsze miejscowości na miłe spędzenie długiego weekendu?

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: ,
Weekend majowy to dla wielu osób ulubiony czas na pierwszy wiosenny wypoczynek. Jeśli pogoda nie zawiedzie, warto spędzić te parę majowych dni na łonie natury, z dala od ruchliwego miasta i codziennych problemów. Wybierając miejsce wypoczynku warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, ile będzie trwała podróż. Ponieważ weekend majowy to tylko parę dni wolnych, chyba nie należy marnować zbyt wiele czasu w na trasie. Po drugie powinniśmy ustalić, ile nas wyniesie cała wycieczka. I wreszcie po trzecie, czy miejscówka, którą wybraliśmy, nie będzie przepełniona ludźmi.

mężczyzna na koniu w lesie

Źródło: flickr.com

Jednak coraz trudniej wybrać ciche miejsce na weekendowy wypad za miasto. Większość modnych miejscowości, takich jak Karpacz, okupowanych jest przez tłumy weekendowiczów, a przecież nikt nie chce wypoczywać w takich warunkach. Z tego powodu warto udać się do mniej obleganej miejscowości. Na przykład do spędzenia aktywnego czasu w górach, nie trzeba nikogo przekonywać, jednakowoż zamiast do zatłoczonego Zakopca, można pojechać choćby w Góry Stołowe.

Nie czekaj! Jeśli zaintrygowała Cię zawartość naszego opisu, to doczytaj ponadto (http://www.ctlgroup.pl/transport/transport-czesci-samochodowych) następne niezwykle pasjonujące wiadomości w nowym poście.

Jest to rejon zasobny w interesujące trasy i wspaniałe widoki. Jeśli wybieramy się na weekend z małymi dziećmi, docenimy z pewnością możliwość wybrania się na niedługą, za to ciekawą trasę wycieczkową.

Równie blisko Wrocławia znajduje się Kudowa Zdrój – piękny rejon dla amatorów wycieczek rowerowych. Liczne trasy rowerowe wokół wzgórz Trzebnickich to nie lada gratka nie tylko dla wszystkich rowerzystów, lecz także miłośników polskiej przyrody. Dolina Baryczy jest bowiem jednym z największych skupisk ptaków w Polsce. Amatorzy oryginalnych zdjęć ptaków znajdą tutaj wiele oryginalnych miejsc wartych sfotografowania.

Sprawdź tutaj – więcej zobaczysz w serwisie (http://www.stajniaiskra.pl/art/1046/hipoterapia.html), który znajdziesz w tamtym serwisie. To będą podobne wiadomości, więc niewątpliwie je też przekonasz się za ciekawe!

Nie zapominajmy jednak,że nawet jeśli wybieramy się w mniej popularne miejsca, możemy mieć kłopot ze znalezieniem wolnych pokoi. Dlatego noclegi na weekend majowy trzeba bukować z wyprzedzeniem.

Weekend majowy we dwoje (polecany serwis) warto natomiast spędzić za granicą. Nie musimy wybierać się daleko Nasi sąsiedzi – Czesi – nie mają wolnego w tym czasie, więc nie musimy obawiać się tłumów w tamtejszych miejscowościach turystycznych. Szczególnie polecamy romantyczny weekend majowy w Pradze. To wyjątkowo zabytkowe europejskie miasto, znajduje się niedaleko od polskiej granicy, więc koszty dojazdu nie będą zbyt wygórowane, natomiast nie starczy nam czasu, by zwiedzić całą Pragę i poznać wszystkie jej tajemnice.