Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Czarną herbatę spożywamy nierzadko, czy znamy jednak jej rodzaje i własności?

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , , ,
Przeciętny napój, którym jest czarna herbata jest w spiżarni niemal każdego mieszkania. Nieraz będąc gościem u znajomych także jesteśmy nią raczeni. Czy wiemy mimo to jak oddziałuje na nasz organizm? I co możemy zdziałać, gdy nie jesteśmy w stanie przekonać się do jej smaku?

herbata z cytryną

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Zabarwienie tego trunku to z reguły złotawa bądź ciemna czerwień.

Nasze nowe wpisy są równie zajmujące, co ten. Więc wejdź w link tutaj jarstol i czytaj skrupulatne posty. Zapraszamy!

Współcześnie posiadamy jednakże jej sporo odmian, bowiem czarna herbata z dodatkami sprzedaje się rewelacyjne. Jest to cudowne rozwiązanie dla jednostek, które z jakiegoś powodu nie są przekonani do jej posmaku. Mogą oni kupić napój o smaku pomarańczowym, z dodatkiem liści mięty bądź też suszu z jagód.

Czarna herbata ma sporo wartościowych właściwości, jakie pomocnie mogą wpłynąć na nasz układ immunologiczny (czarna herbata sklep). Jest fenomenalna dla osób starających się unikać kawy, ponieważ mieści w sobie dużo teiny, która działa analogicznie do kofeiny: pobudza i orzeźwia. Ogranicza także rozwijanie się wirusów w układzie pokarmowym i pobudza go do wydzielania soków trawiennych. Przez zawarte w niej flawonoidy umacnia naczynia krwionośne. W dodatku chroni zęby przed próchnicą (tu wypada jednak pamiętać, aby nie osładzać jej kilkoma łyżeczkamii cukru).

Osoby ze słabym krążeniem mogą zdecydowanie spożywać jej duże dawki, gdyż reguluje ona rotację krwi w organizmie oraz obniża ryzyko wystąpienia dolegliwości serca. Te wartościowe własności powodują, iż tak powszechny trunek jak czarna herbata staje się nagle czymś wyjątkowym. Należy jednakże pamiętać o słusznym sposobie jej parzenia. Aby zatrzymać jej wszelkie walory trzeba zalać listki bądź torebkę z suszem gorącą, lecz nie wrzącą wodą i trzymać pod przykryciem przez mniej więcej 5 minut. Długość zaparzania umieszczona jest zazwyczaj na opakowaniu, jest zależna bowiem od jej gatunku. Najpopularniejsze to: czarna herbata z dodatkami (zobacz ofertę – portal Magia orientu), Assam i Cejlon.

filiżanka herbaty

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby zaopatrzyć się w większy zasób napoju, którym jest czarna herbata. Sporo ludzi nie zdaje sobie sprawy, że może ona mieć potwornie dobry wpływ na nasz układ odpornościowy. Na nieszczęście zwykle właśnie kojarzy się ją z typowym napojem, jaki aby posiadał jakiś smak, trzeba solidnie posłodzić.