Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

W jaki sposób zrobić projekt kuchni, aby się stała funkcjonalna, praktyczna i wygodna

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: ,
Podczas projektowania swojej kuchni należy zwrócić swoją uwagę na parę ważnych spraw. Jedną z ważniejszych, chociaż przez sporo osób trochę pomijanych, jest wybranie blatu kuchennego. Blat w kuchni pełni bardzo ważną rolę, bo przecież na nim właśnie trzyma się większość urządzeń i sprzętów kuchennych, a także przyrządza pożywienie.

kliknij i zobacz więcej

Autor: Philipp Rudloff
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu przede wszystkim musi on być solidny i trwały, ale nie można również zapomnieć o jego funkcji ozdobnej. Blat (kliknij) stanowi uzupełnienie szafek i powinien być dobrze do nich dopasowany. Jaką ma mieć kolorystykę, czy będzie kontrastował z kolorystyką mebli, czy też zostanie dobrany odcieniem – to już zależy od indywidualnych preferencji osoby która projektuje

Kuchnia, zlewozmywak Salsa z ociekaczem

Autor: DEANTE
Źródło: DEANTE

zestaw. Wybór blatów jest tak duży, że bez problemów uda mu się znaleźć odpowiedni dla siebie. Pamiętać trzeba tylko o tym, żeby blat, który się zamówi zrobiony był z odpowiedniego materiału, a także był odpowiednio połączony. Ma to duże znaczenie w miejscach, gdzie pojawia się czasami woda, czyli przykładowo obok zlewozmywaków.

Najchętniej kupowane blaty do kuchni są zrobione z grubszej wiórowej płyty pokrytej laminatem. Ich ogromną zaletą jest niezbyt wysoka cena, a dodatkowo duża liczba dostępnych kolorów i wzorów. Laminowane blaty mają dużą odporność na działanie wyższej temperatury, mogą wytrzymać do około dwustu stopni, więc bez większej obawy można na nich postawić garnek pełny gorącej wody.

Prosto się je również czyści, za to ich zasadniczą wagą będzie to, że przy nieodpowiednim zabezpieczeniu mogą chłonąć albo nakleić odpowiednią okleinę, która pełni taką samą rolę. Bardzo często można również spotkać inne odmiany blatów, popularność zdobywają blaty z kamienia naturalnego, z drewna czy kompozytu. Jeśli tylko będą one pasować do ogólnej koncepcji kuchni, to nie ma żadnych problemów, żeby ich użyć.