Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jest XXI wiek i technika biegnie naprzód – codziennie możemy przeczytać o nowych odkryciach w dziedzinie informatyki

admin, · Tagi: , , , ,
Współczesny człowiek jest fanem ogromnej liczby informatycznych zabawek. Otaczamy się technologią i stosunkowo szybko przekonujemy się, że nie potrafimy bez niej egzystować.

Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™

Autor: D-Link
Źródło: D-Link
Komputer jest jednym z takich instrumentów. Ale nie tylko laptop prowadzi współcześnie prym wśród innowacji. Są to różnego podtypu serwery, dyski, chmury lub pamięci przenośne znane jako jako pendrive.
kontrola

Autor: Peter Pham
Źródło: http://www.flickr.com
Cloud computing jest to chmura obliczeniowa lub pamięć ulokowana na serwerze zewnętrznym (czytaj). Chodzi o to, aby całe działania, które mają miejsce na konkretnych komputerach, przenieść na serwer zewnętrzny. Z tego powodu nie ważne co stanie się z komputerem, dane ciągle będą zabezpieczone i w każdej chwili będzie możliwość się z nimi połączyć z drugiego laptopa. Cloud computing jest zazwyczaj obsługiwany przez firmy zewnętrzne. Oferują one usługę bezpieczeństwa i szybkie funkcjonowanie całego systemu. Jeśli firma jest międzynarodowa, a jej pracownicy często latają, to nie muszą już nawet zabierać ze sobą laptopa. Jest to niezwykle istotny plus tej usługi.
led

Źródło: pixabay.com
Dyski SSD to inaczej mówiąc dyski pamięci. Różnią się one od starszych tym, że nie posiadają części ruchomych, co zwiększa ich trwałość i wytrzymałość na wibracje lub upadki. Są także niezwykle niesłyszalne. Ich najlepszym atutem jest ogromny zakres temperatur pracy. Mogą pracować w upałach i mrozach.

Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko montowane w halach lub na zewnątrz obiektów.

Sprawdź koniecznie ten wpis ze strony (http://www.incube.pl/blog/jak-analizy-predykcyjne-ulatwiaja-podejmowanie-decyzji-biznesowych/) opisującego analogiczne materiały, ponieważ on z pewnością także jest warty Twojej uwagi.

Razem z progresem dyski SSD będą coraz mniej drogie.