Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Poziom wilgoci w naszym domu ma duże znaczenie dla naszego zdrowia

admin,
Okres grzewczy, to trudny czas, dla tych wszystkich dbających o stopień nawilżenia w powietrzu w swoim mieszkaniu.
W okresie zimowym powinniśmy wszak zatroszczyć się właściwą temperaturę w naszych lokalach.

Co jednak robić, jeżeli stosownie centralnego ogrzewania, wywoła dość drastycznie wysuszenie powietrza? Właściwy poziom wilgotności w pokoju wpływa nie tylko na komfort pracy, nauki czy relaksu, ale pomaga również zatrzymać właściwe funkcje zabezpieczające błony śluzowej przegrody nosowej a także przewodów oddechowych. Niezwykle często nie zdajemy sobie sprawy, iż w tym czasie nie rzadko możemy uskarżać się na inne słabości, właśnie z takich przyczyn.
Znakomitym wyjściem, mogą być nawilżacze powietrza – na na na do powietrza. Sprzęty te służą do utrzymania w pomieszczeniu właściwego poziomu wilgotności powietrza. Większość z nich może być z powodzeniem wykorzystywana również do inhalacji, aromaterapii i jonizacji. Takie najpospolitsze nagrzewając się tworzą ciepłą mgiełkę wodną, która wypuszczają z nawilżacza do pomieszczenia. Mgiełka, prócz właściwości nawadniających ma możliwość także wypełniać pokój ulubionym aromatem. W sklepach znajdziemy też nawilżacze wykorzystujące ultradźwięki oraz te z opcją jonizacji.
kabel ethernet

Autor: Alan Rampton
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugiej stronie mamy problem z wilgotnością. Osuszanie powietrza – osuszacz sklep okazuje się być równie ważne jak jego nawilżenie. W tym przypadku najprostszym wyjściem jest rozgrzanie powietrza w pomieszczeniu do właściwej temperatury.

Jeżeli pomimo tego, w naszym lokalu jest nazbyt duży stan nawilgocenia trzeba zasięgnąć rady budowlanej. Kompleksowe osuszanie pomieszczeń a nawet całego budynku okazuje się być już skomplikowaną czynnością.