Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Czy warto żyć w mieście czy korzystniej przeprowadzić się na wieś? Dla wielu to spory dylemat, a jak jest u Ciebie?

admin, · Tagi: , ,
Wielu ludzi, którzy przeprowadzili się z miasta na wieś, teraz tego żałuje. Najważniejszy podawany przez nich powód tego niezadowolenia, to jednogłośnie życie poza centrum wydarzeń. I nie chodzi o to, że w
dużej metropolii cały czas coś się dzieje, że są pokazy i imprezy. Bardziej chodzi o sprawy codzienne, o to, że jak trzeba coś załatwić to zostaje miasto. A tyczy się to urzędów i marketów, a także innych usług.

mecz w tv

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Można stwierdzić, coś za coś. Za te utrudnienia ludzie na wsi żyją spokojnie, nie muszą zawracać sobie głowy bezustannym szumem, nie są narażeni na zanieczyszczenia i inne efekty mieszkania w miejskiej dżungli. Na wsi, chociaż wszędzie maja daleko, to mogą się wyciszyć, nacieszyć świeżym, wiejskim powietrzem, a dodatkowo odizolować od szaleńczego miejskiego pędu. W mieście bowiem nawet, jak wrócimy do domu, to dalej widzimy przez okno ta gonitwę, w której tez bierzemy udział. Na wsi w końcu nasz wzrok cieszy zieleń, bliskość natury, która uspokaja i nastraja pozytywnie do życia. W mieście tylko beton, samochody i bloki.

Można co prawda pójśćdo parku, ale tam też słychać harmider miasta. Wiele jednak osób przebywających na wsi twierdzi, że nie odnalazł tam spokoju, lecz ciągły frustrację. Z jednej strony, że wszędzie daleko, z drugiej, że wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą, jeszcze z innej, że dostrzegalne jest ubóstwo i wykolejenie. Najbardziej dojmujący z tych zażaleń jest ostatni aspekt, lecz czy tego nie widać w mieście? Przecież nędza jest wszędzie, a w mieście czasami widać ją, aż zanadto.

Nie czekaj – dużo szczegółów czytaj pod adresem (https://magicplay.pl/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się pewne pytania – szybko na nie odpiszemy.

Ponadto, ludzie choć mają połączenie z Internetem i mogą przez niego wszystko kupić, chcą mieć stycznośćz sklepami, gdzie mogą przy najmniej obejrzeć sprzęt RTV zanim go kupią (można zobaczyć też tu: antena naziemna). To dla niektórych niezwykleszczególnie ważne. Istotny jest także kontakt z ludźmi, który na wsi się trochę traci. Można mieć oczywiście wielu przyjaciół, jednak będąc tak daleko poza miastem wiele kontaktów się urywa. Tym bardziej, że żyjemy w czasach Facebooka i innych mediów społecznościowych, przez co ludzie z mniejszą częstotliwością się ze sobą umawiają. A skoro tak jest, i nawet mieszkamy w tym samym mieście, to tym bardziej odległość między nami w pewien sposób się zwiększa. Pewnie się może przydać: warto zobaczyć.