Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Informatyczny rynek pracy – jak obecnie się przedstawia, jakie są pensje i możliwości rozwoju.

admin, · Tagi: , , ,
Zawód programisty jest dzisiaj jednym z bardziej popularnych, szacuje się że na rynku pracy już teraz jest niedobór wielu tysięcy specjalistów, a ich ilość będzie bez przerwy wzrastać. Wprawdzie duża część uczelni posiada jakieś specjalności nawiązujące do nowoczesnych technologii, ale bez przerwy ilość absolwentów jest niewystarczająca.

Komputer w firmie

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to odbicie na rynku pracy – firmy biją się o dobrych ludzi, podbierają ich sobie wzajemnie i kuszą ogromnymi pieniędzmi. Zresztą widać wyraźnie, że specjaliści od informatyki są jednym z lepiej opłacanych zawodów, a wykwalifikowani specjaliści rzeczywiście mają spore możliwości jeśli będzie chodzić o negocjowanie zarobków i dodatkowych bonusów – freelancer.

Przypatrując się jednak bliżej specyfice tego zawodu wychodzi, że nie zawsze jednak wygląda to tak dobrze, jak mówią spotykane wszędzie opinie. Poza doskonale opłacanymi specjalistami są także informatycy, jacy zarabiają niewiele powyżej pensji minimalnej – wszystko zależeć będzie tak naprawdę od ich wiedzy, a także firmy, w której pracują.

Powszechnie wiadomo, że na duże zarobki liczyć można w dużych miastach, i jednak jest to prawda, zwłaszcza jeśli chodzi o zawód informatyka. Duże miasta, takie jak Kraków, Wrocław czy Warszawa mogą zaoferować rzeczywiście sporo – w nich właśnie uruchamiają swoje oddziały filie dużych międzynarodowych firm, i praca tam rzeczywiście daje spore korzyści. Równocześnie ciągnie to zarobki w małych firmach, które chcąc zatrzymać najlepszych ludzi muszą dopasować wysokość zarobków do realiów panujących w danym miejscu.

laptop

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
W małych miasteczkach już niekiedy tak dobrze nie jest, i za taką samą pracę jaką ktoś robi w Poznaniu czy Warszawie będzie się zarabiać jednak znacznie mniej.

Jeśli masz ochotę zyskać uzupełniające informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (https://www.mojekonferencje.pl/konferencje-swietokrzyskie), która takie dane zawiera. Niewątpliwie okażą się ciekawe.

Jeśli ktoś nie będzie chciał pracować dla innych, tylko na własny rachunek, to również ma taką okazję – freelancerzy są coraz bardziej popularni, sami poszukują oni projektów i zleceń dla siebie, i niekiedy po uzyskaniu odpowiedniej renomy mogą naprawdę sporo zarabiać, a nie będą uwiązani do etatu i mogą bez ograniczeń dysponować swoim czasem.