Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Czym się powinny cechować telefony stosowane do pracy w niekorzystnych warunkach.

admin, · Tagi: , , ,
Sprzedawane obecnie smartfony i telefony co prawda charakteryzują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesną stylistyką, lecz są urządzeniami dość delikatnymi.

lampy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w przypadku niektórych modeli firmy się chwalą, że są odporne na wodę czy pył, ale to przeważnie będzie jedynie reklama, a przy jakiś problemach gwarancja nie będzie obowiązywać. Tak jest na przykład w przypadku najnowszego reklamowanego smartfona znanej firmy, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, lecz w przypadku zalania urządzenie naprawione nie będzie.

Absorbujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij ten link, wyczerpujący tekst (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/tworzenie-oprogramowania/tworzenie-aplikacji), który w tamtym miejscu znajdziesz, także jest coś interesującego!

Kolejną bolączką współczesnych smartfonów jest duża podatność na uszkodzenia mechaniczne, upadek nawet z kilkunastu centymetrów często może się zakończyć pękniętą szybką i koniecznością jej wymiany na nową.

Na rynku na szczęście można trafić na aparaty, które mogą służyć do tak zwanych zadań specjalnych, i w takim celu zostały też zaprojektowane. Taki telefon do pracy musi być odporny na sporo niesprzyjających czynników, które będą go spotykać, czyli wodę, kurz czy upadek z wysoka. Już samo spojrzenie na takie urządzenia daje pewność co do ich zastosowania – mają one solidne, wzmocnione obudowy, niejednokrotnie dwukrotnie grubsze niż zwykłe modele. Dodatkowo posiadają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także szczelnie zamykane wszystkie wejścia i porty.

Z reguły specyfikacja takich telefonów jakaś nadzwyczajna nie będzie, ale też nie tego będzie się od nich oczekiwać, z mniej wymagającymi programami bez problemów powinny sobie poradzić.