Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak ustrzec się problemów na budowie

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy
Budowanie domu czy innej podobnej inwestycji jest procesem karkołomnym. Już na starcie mamy trudno. Wbrew obietnicom wielu polityków z wszelkiej strony politycznej iż będą robić wszystko ażeby ułatwić administracyjne formalności połączone z inwestycją, niestety – jak było kiedyś, tak jest do tej pory. A okazać się może, że początek będzie najprostszy. Zatrudnienie odpowiedniej ekipy budowlanej współcześnie to nie problem, przy ogromnej konkurencji możemy wybierać.

Budowa domu

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Szkopuł zaczyna się, kiedy teren budowy jest trudny (np. kawałek ziemi znajduje się na mokrym terenie). Nieodzowne wówczas są ponadprogramowe działania, nim jeszcze przystąpimy do budowy. Najpierw trzeba dowiedzieć się, jak duży mamy problem. Musimy w tym celu wykonać tak zwane badanie zagęszczenia gruntu. Żeby można było je było przeprowadzić w laboratorium, potrzebnym jest dokonanie odpowiednich badań terenowych. Pobiera się w związku z tym materiał za pomocą różnorodnego rodzaju sąd wkładanych w badany grunt – polecany partner. Kolejnym krokiem będzie wykonanie badań w laboratorium określających współczynnik zagęszczenia. Posiadając właściwe dane wiemy już, jak wielki mamy problem ze spoistością naszego podłoża, a – co za tym idzie – możemy wyłonić najlepszą metodę zabezpieczenia gruntu.

Badanie zagęszczenia gruntu to sprawdzanie między innymi wymiaru a również układu ziaren podkładu – .

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w tym artykule tematyka, zweryfikuj treść (http://www.kabus.pl/), którą zapewne też uznasz za pożyteczną.

Tym sposobem wyznacza się gęstość gruntu. Na podstawie tych wyników wyznacza się indeks, jaki następnie jest podstawą do wyznaczenia charakteru przyszłych prac geotechnicznych. Najczęściej badanie zagęszczenia gruntu realizuje się przy okazji dużych inwestycji, takich jak budowa (budowa domów jednorodzinnych kraków) ulic i autostrad. Wynika to przeważnie z powodu, iż prywatny inwestor zwykle posiada alternatywę – może wycofać się z zakupu wybranej parceli. Człowiek biznesu natomiast kieruje się odmiennymi kryteriami decydując się na daną inwestycję. Ma również – co ważne – rozleglejsze możliwości aniżeli obywatel budujący dom.

Dlatego we wszelkich przewodnikach budowlanych dedykowanych dla niewielkich i średnich inwestorów zaleca się drobiazgowe sprawdzenie jakości podłoża (choćby poprzez rozmowę z potencjalnymi sąsiadami). Wszelkie te działania spowodują, iż oszczędzimy nasz czas oraz kapitał.