Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Zegarki casual czy eleganckie

G.S., · Kategorie: Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: ,
Zegarek na pasku czy bransolecie? Koperta okrągła czy kwadratowa? Mechaniczny czy kwarcowy? Ze wskazówkami czy elektroniczny? Jaki na bal a jaki na siłownię? Postaramy się dać odpowiedź na te pytania.

Zegarki eleganckie

Zegarki diesel

Pojecie elegancji bywa różnorakie. Ale są ewidentne kanony. Przykładem takich popularnych eleganckich zegarków są zegarki Diesel. Otóż taki zegarek nie powinien być z wyglądu „agresywny”. Raczej wręcz dyskretny. W ładnej, nawet modnej formie i niezbyt gruby. Raczej na dobrym pasku z naturalnej skóry, chyba, że ma atrakcyjną bransoletę. Można zrezygnować z datownika, nawet sekundnika, powinien jednakże spełniać wszystkie walory komunikacji i czytelności. Warto, żeby wykonany był z bardziej trwałych materiałów, np. ze stali szlachetnej, a jeśli pozłacany to odpowiednio grubo, tak ażeby prędko nie stracił walorów estetycznych. Miło widziane jest połączenie dwóch barw – „żółtej” i „białej” (pozłocenia i stali). Będzie bardziej uniwersalny w dopasowaniu do ubioru właściciela. Traktuje się obecnie formę prostokątną jako bardziej estetyczną, a okrągłą jako klasyczną, ale to kwestia indywidualnego gustu. Koniecznie powinien być „firmowy”, najlepiej marki o ugruntowanej jakości i renomie. Każdy zegarek mechaniczny będzie grubszy od kwarcowego, niemniej jednak będzie miał „duszę”. Zegarki męskie tej klasy powinny być już w miarę bardziej wodoszczelne, z pewnością bardziej mając na uwadze zachowanie ich trwałości niż dokonywanie w nich podwodnych „wyczynów”.

Zegarki Casual
Zegarek „codziennybyć >>> ofertawinien być przede wszystkim czytelny i wygodny. Sprostać „trudom” zwyczajnego wykorzystywania. Być w miarę szczelny, łatwy w obsłudze, prosty w zakładaniu i zdejmowaniu i rozsądnie trwały. Nie musi być drogi, po prostu w miarę tańszy a dobry. Nie powinien być „udziwniony”. Ma przekazywać jedynie niezbędne dane – czas i datę. Mile widziany jest sekundnik, bo w każdym momencie możemy „od ręki” sprawdzić czy zegarek działa. Zegarek z datownikiem za każdym razem będzie droższy. Nie musi posiadać szkła szafirowego, wystarczy mineralne i nie musi być firmowy, byle nie podróbka. Wśród zegarków Casual ogromny wachlarz modeli stanowią Zegarki Guess posiadają one atrakcyjne wzornictwo i jednocześnie są trochę tańsze od konkurencji.

Źródło: One Zero