Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Plusy silikonowych akcesoriów kuchennych

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , ,
Wielkie, niedogodne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania ciasta odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co trudno będzie zmyć, nie ma gdzie tego schować, a co położone na polakierowanym blacie może go nawet porysować?

Dziś coraz częściej gospodynie stosują stolnice z silikonu. Jakie wartości ma wspomniana stolnica? Używając ładnej dużej stolnicy silikonowej gwarantujesz sobie nie tylko wygodne rozwiązanie, ale dodatkowo element modnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przylega do blatu , a po zastosowaniu bez trudu zwiniesz ją w rulon.

Przy pomocy stolnicy silikonowej już o wymiarach 40×50 cm przygotujesz nawet duże porcje ciasta, rozwałkujesz je bez trudu, nie przesuwając stolnicy względem blatu, nie zarysowując jego powierzchni. Po użyciu silikon łatwo umyjesz, zwiniesz w rulon po czym schowasz do szuflady, lub zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod gorące naczynia. Chociaż stolnice takowe wykonane są z odpornego silikonu, zaleca się jednak używanie przy nich noża z plastiku.

Stolnica silikonowa umożliwia wałkowanie ciasto wprost na stole kuchennym. Podczas wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej ogromną zaletą. Mało tego, takowej silikonowej stolnicy nie musimy podsypywać mąką, bowiem dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywrze.

Mając już przygotowane ciasto (dla przykładu na rogale bądź wypieki świąteczne), wprost na stolnicy, bez najmniejszego kłopotu możemy przygotować je do pieczenia, dzięki narysowanej na stolnicy miarce, ogromnie upraszczającej pracę.

Jeżeli zaciekawił Cię ten post, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte przejrzenia materiały – na pewno też Cię zafrapują.

Wart uwagi jest także fakt, że sprzątanie sprzątanie po zmarłym kuchni jest nadzwyczaj szybkie.

Umycie stolnicy silikonowej, tak samo jak pozostałych silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie parę chwil, później wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulon, po czym odłożyć do kuchennej szafki Atuty stolnicy silikonowej, jakie zauważy każdy kto ją wykorzystuje to: nieprzywieranie ciasta do nawierzchni stolnicy, brak konieczności podsypywania mąką, możemy zastosować każdy wałek do ciasta, dobre przyleganie do blatu stołu kuchennego (które bardzo ułatwia wałkowanie ciast), przydatna miarka narysowana na stolnicy i elastyczność, dzięki której zajmie ona niewiele miejsca w domowej kuchni.