Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jakie formalności trzeba spełnić przed pogrzebem? Sprawdź, by pamiętać o ważnych kwestiach

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , , ,
Dla śmierci nie ma należytego momentu. Nawet, jeżeli jesteśmy świadomi, że niebawem nasz ciężko chory dziadek odejdzie bądź ciocia, która od dawna nie może pokonać choroby zaczyna się poddawać i także przeczuwamy, iż będziemy zmuszeni ją pożegnać, to zawsze jest to ciężkie, zasmucające przeżycie.

Firma pogrzebowa

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo łez oraz ogromnego żalu należy wykonać formalności, bez jakich nie mogłoby dojść do pogrzebu. O czym pamiętać, jeżeli nie możemy prosić nikogo o pomoc i samodzielnie musimy zmierzyć się z zadaniem zrealizowania koniecznych spraw?

Najistotniejsza jest karta zgonu, jaka służy do wystawienia aktu zgonu wydawanego przez USC. Karta zgonu umożliwia przygotować pogrzeb (dodatkowe informacje) lub zorganizować transport zwłok, jeśli należy przewieźć zmarłego, gdyż śmierć nastąpiła dalej od domu.

Kto może wystawić kartę zgonu?Zajmuje się tym lekarz. Jeśli do śmierci doszło w domu, trzeba wezwać właściwego lekarza albo telefonować na pogotowie ratunkowe. Lekarz musi obejrzeć ciało, porozmawiać z ludźmi znajdującymi się w domu oraz przeanalizować dokumentację zmarłej osoby pod kątem chorób, na które cierpiała. Gdy nie da się orzec przyczyny zgonu w ten sposób, robi notatkę o niemożności jej stwierdzenia. W razie śmierci w szpitalu, niniejszą kartę wystawia lekarz zajmujący się pacjentem.

Jeżeli chcesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to odsyłam do serwisu www (http://www.osadanaochodzitej.pl/wirtualny-spacer.html) gdzie znajdziesz wiele fascynujących informacji, które dokładnie opisują zagadnienie.

Posiadając akt zgonu można iść do zakładu pogrzebowego, by zacząć kolejne przygotowania do pogrzebu.

Trzeba wziąć ze sobą dowód osobisty zmarłego, dokumenty osobiste małżonka i poświadczenie z zakładu pracy bądź odcinek otrzymywanej renty czy emerytury. Karta zgonu upoważnia nas także do odebrania aktu zgonu, tak jak wyżej wspomniano – z Urzędu Stanu Cywilnego, do jakiego najlepiej iść jak najwcześniej, nie przekładając tego w czasie.

Jeżeli jednak mamy taką sposobność, skorzystajmy z pomocy bliskich. Można realizować formalności razem z nimi, lecz nie powinniśmy zostawać sami, ponieważ smutek oraz przygnębienie mogą sprawić, że nie będziemy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Warto jest także zorganizować ostatnie pożegnanie, najlepiej w restauracji, aby nie dręczyć się później przymusem sprzątania w domu. Stypą może zająć się zakład pogrzebowy, wystarczy ustalić liczbę osób, które będą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, a o nic więcej nie będziemy musieli się zamartwiać.