Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Polecane obiektywy fotograficzne. Akcesoria fotograficzne warte rekomendacji

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii, Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , , ,
Obiektyw fotograficzny jest tą częścią aparatu, która stanowi zintegrowany system zawierający jedną bądź więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy albo błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być na stałe dołączone do korpusu aparatu fotograficznego lub być ich wymienną częścią. Wyposażone są zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, dzięki czemu regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej albo matrycy zostaje uwieczniony obraz.

Fotograf podczas pracy

Autor: cjmartin
Źródło: http://www.flickr.com
Do najistotniejszych funkcji obiektywu fotograficznego należy stosowne ogniskowanie promieniowania światła, wpadającego przez wmontowane w jego wnętrzu soczewki. Współczesne obiektywy wyposaża się oprócz tego w powłokę przeciwodblaskową. W chwili obecnej obiektywy zawierają również kilka dobrej jakości soczewek, w części klejonych, zgrupowanych w człony i o rozmaitych ogniskowych, które mają za zadanie rozpraszać albo skupiać światło, ulepszać niedoskonałości obrazu bądź go zniekształcać, w zależności od upodobań fotografa.

Sigma 17-70 mm to obiektyw codziennego użytku, stosowany głównie do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz . Idealnie nadaje się do robienia kadrów z wakacji czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie także z nieco bardziej twórczymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję sprzętu, który fotograf ma przy sobie ciągle.

Czy zaintrygował Cię wpis? Tak? To nadchodzimy z newsem, że przygotowaliśmy dla Ciebie dostęp za darmo (http://www.gohero.pl) do następnych postów pod poniższym linkiem.

Zapewnia on prostą pracę i praktyczną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Trzy soczewki asferyczne, w tym jednatym dwustronna soczewka asferyczna, zbudowane wg najnowszych koncepcji zapobiegają i Poprawiają wszelkie aberracje, wraz z z astygmatyzmem i gwarantują wysoką jakość obrazów w całym zakresie przybliżeń.
Obiektyw jest wyposażony w autorską funkcję OS firmy Sigma. Oferuje on efektywną korekcję rzędu ok. 4 przysłon, co pozwala skompensować wstrząsy kamery nawet w fotografii z zakresu makro, w przypadku jakiej łatwo dostrzec nawet najmniej widoczne rozmazania.

W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyty został nowy materiał – kompozyt stabilny termicznie, charakteryzujący się niezwykle niską kurczliwością przy zmianie temperatur oraz dużą stabilnością. W porównaniu ze standardowo wykorzystywanym poliwęglanem, TSC charakteryzuje się o 1/5 większą elastycznością. Z uwagi na na niską termokurczliwość materiał dobrze łączy się z elementami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Zastosowanie kompozytu termicznego umożliwiło też zminimalizowanie pierścienia ,,zoomu” i skali. Obiektyw Sigma 17-70 jest wyposażony w mosiężne mocowanie do bagnetu, gwarantujące wysoką precyzję i solidność. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą – długotrwałe użytkowanie.