Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Blaszane garaże – jak dużo kosztują? W jaki sposób je wykonać? Radzimy w kupnie

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , ,
Ostatnimi laty mogliśmy odnotować rosnące zainteresowanie garażami blaszanymi. Te względnie lekkie budowle to dobry sposób na ochronę auta. Ich zakup jest znacznie mniej kosztowny od kosztów budowy tradycyjnego, murowanego garażu o takich samych parametrach. Co więcej, budowa garażu blaszanego nie jest obłożona tyloma regulacjami prawnymi, a poniektóre tego typu konstrukcje możemy wykonać bez pozwolenia na budowę.

Jedną z podstawowych zalet jakie posiadają garaże blaszane jest mały koszt zakupu. Niektóre osoby podejmują się samodzielnego wybudowania tego typu konstrukcji, co daje kolejne

dom z garażem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

oszczędności. Nie bez przesłania jest także czas. Budowa wspomnianego garażu nie powinna przekroczyć tygodnia – wejdź po więcej.

Czyżby jakiś komentarz z strony (https://www.prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/) Cię poruszył? Masz ochotę na niego odpowiedzieć? Nakłaniamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego garażu na zlecenie, wówczas czas oczekiwania wyniesie około dwóch tygodni. Garaże blaszane o standardowych wymiarach są dostępne od ręki i możemy je sprowadzić na posesję w ciągu jednego dnia. Kolejną zaletą lekkich garaży blaszanych jest możność ich przewożenia jak też przesuwania. Niektóre małe garaże blaszane są budowane bez odpowiednich, stałych podłoży. Dzięki temu zdołamy je łatwo przesunąć albo przewieźć w inne miejsce posesji – . Niestety, konstrukcje te są również obarczone szeregiem defektów. Tego rodzaju garaże blaszane są leciutkie – niesie to zagrożenie ich uszkodzenia w czasie intensywnych nawałnic. Następną niedogodnością będzie słabe zabezpieczenie mienia. Ściany blaszane nie stanowią dostatecznego zabezpieczenia przed rabusiami. Trzecia wada tyczy się budowli nieocieplonych. W ich środku panuje jednakowa temperatura jak na zewnątrz. W związku z tym nasz samochód będzie zabezpieczony tylko przed opadami atmosferycznymi, zaś zimowe przymrozki mogą przysporzyć nam wielu komplikacji.

Koszt budowy garażu dwustanowiskowego zależy od kilku czynników takich jak jakość blachy, typ zadaszenia, a również od wysokość całej konstrukcji. Najtańsze garaże blaszane stworzone z cienkiej, niemalowanej blachy a także z dachem jednospadowym można nabyć już od tysiąca złotych. Jednak znacznie trwalsze oraz funkcjonalniejsze będą garaże stworzone z grubszej, ocynkowanej blachy. Cynk stanowi warstwę osłonową, która ochrania garaż przed rdzewieniem oraz działaniem niekorzystnych warunków pogodowych – więcej informacji przeczytasz tu: . Najdroższe są dobre jakościowo garaże ocieplone, jakie są bardziej funkcjonalne a także znacznie bardziej eleganckie aniżeli ich nieocieplone odpowiedniki.