Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Escape room – nowy format rozrywki w metropolii kraju.

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , ,
Jeszcze kilka lat temu przyjemność postrzegana była jako wyjście do kina, teatru bądź spotkania w gronie przyjaciół. Gdy zbieraliśmy się z znajomymi zazwyczaj umilaliśmy sobie czas grając w planszówki, gry karciane oraz gry ruchowe tzw. Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach takie spotkania, na których bawimy się w takiego rodzaju gry to rzadkość.

Kiedy będziesz zdania, że warto by było przeanalizować inny aspekt omawianej kwestii, kliknij tu oraz przeczytaj ponadto więcej treści na ten temat (https://franklincovey.pl/zarzadzanie-talentami-w-firmie/).

Obecnie mało kiedy zbieramy się na tak zwanych imprezach w domu. Głównie spotykamy się z przyjaciółmi w lokalach z muzyką, knajpach lub pubach. Więcej informacji na stronie: A z rozrywek w ostatnim czasie wyjątkowo modne stają się gry, które nazywają się escape room.

Jest to przyjemność przerzucona z fikcyjnego do realnego otoczenia. Jak gra komputerowa zdobyła bardzo dużą kupę miłośników. Z powodu tak dużej przebojowości zamierzono przenieść grę ze świata fikcyjnego do realnego. Innowatorami w tym są Japończycy, którzy to w 2004 roku otworzyli pierwotny na świecie pokój. Następnym krajem, jaki postanowił otworzyć pokój z serii escape room zostały Stany Zjednoczone. Do kraju ta rozrywka przyszła w 2014 roku, kiedy to pierwszy pokój powstał we Wrocławiu. Jednak najwięcej takich pokoi w kraju jest w Warszawie.

Pokój zagadka Warszawa posiada obecnie 19 pokoi. By wejść we wszystkie te pokoje potrzebujemy 1050 minut. W skrócie powiemy cokolwiek o regułach tej rozrywki. Zasady są wyjątkowo proste: powinno się w określonym czasie rozwiązać wszystkie szarady i układanki, które były przygotowane przez kreatorów pokoju. W zależności od trudności pokoju mamy wszelkiego rodzaju prostsze bądź złożone szarady.

Rozrywka przeznaczona jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Gracze muszą ze sobą współpracować, gdyż bez zespołowej komunikacji oraz współdziałania prawie niemożliwe jest rozwiązanie wszystkich zagadek a w skutek czego wyjście z pokoju w danym czasie. Gra stała się bardzo popularna, gdyż aktualnie jest to jedyna zespołowa rozgrywka, która wymusza w graczach reguły współpracy racjonalnego myślenia i sprawnego kojarzenia faktów. Pokoje typu escape room Warszawa są najliczniej oblegane w całym kraju. Dzięki czemu stał się cieszący się sławą pokojem.