Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Gdzie w tym roku spędzić Sylwestra?

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , , , , , ,
Jest taka jedna noc w roku, gdy oddajemy się beztroskiej zabawie, nie myśląc o skutkach. Szalejemy okrągłą noc, pijemy napoje wyskokowe i życzymy sobie wzajemnie wszelkiej pomyślności. Radosne tańce ciągną się do białego ranka.

fajerwerki-sklep

Źródło: http://www.flickr.com

Wokoło panuje niezwykła atmosfera życzliwości. Jest to równocześnie wyjątkowo symboliczna noc. To moment zwrotny w naszej codzienności, kiedy możemy wszystko rozpocząć jeszcze raz. Dostajemy od niebios nową szansę. Żegnamy się ze Starym Rokiem i wyczekujemy z nadzieją na to, co przyniosą nam następne 365 dni.
Wszyscy wypracowaliśmy bez wątpienia swoje sprawdzone sposoby na spędzanie Sylwestra. Robimy wszystko, by była to wyjątkowa noc, inna od pozostałych. Stąd też niezwykle często wymyślamy coś oryginalnego.

Ciekawą opcją są spontaniczne wycieczki do europejskich metropolii. Nie ma to zwykle nic wspólnego z tradycyjną wycieczką, w czasie której oglądamy największe atrakcje miasta, a wieczorem jesteśmy zaproszeni na jakąś elegancką imprezę, by później usnąć w miękkim hotelowym łożu. Tu chodzi o zwariowane wypady, zwykle autostopem, aby spędzić Sylwestra na ogromnym placu, w tłumie nieznajomych nam osób. Taki wycieczka bardzo często owocuje interesującymi znajomościami.

Sylwester w rodzinnej miejscowości to wyjątkowo często wybierana opcja, przede wszystkim wśród młodszych rodaków, którym chce się stać w siarczysty mróz w wielotysięcznym tłumie i śpiewać na cały głos piosenki ulubionych zespołów. Takie imprezy organizują wielkie polskie miasta i co roku przyciągają mnóstwo uczestników, a także telewidzów. Tak właśnie wygląda Sylwester w Toruniu, gdzie na zabytkowym rynku zbierają się mieszkańcy, by razem powitać Nowy Rok – więcej na eholiday.

Nieustanną popularnością cieszy się wśród rodaków Sylwester (zobacz również ofertę – sylwester w szklarskiej porębie komfortowe apartamenty) w Zakopanem (np. ). Zimowa stolica naszej ojczyzny od lat przyciąga pasjonatów sportów zimowych, a także wszystkie zakochane pary. Trudno bowiem o bardziej romantyczną scenerię niż tradycyjna góralska chatka, trzaskający w kominku ogień i wyśmienity i aromatyczny grzaniec. To oraz inne atrakcje tego miasteczka sprawia, że Zakopane, mimo wysokich cen, cieszy się wielką popularnością wśród turystów?