Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jak najbardziej korzystnie budować dom? Jakie są najlepsze materiały? Co jest najbardziej trwałe?

admin, · Kategorie: Znajdź fotografa w swojej okolicy · Tagi: , , ,
Najbardziej przy budowie domu sprawdzają się naturalne materiały. Są rzeczywiście trwałe i co także istotne – ciepłe. W wykończeniu elewacji takiego domu najistotniejszą uwagę zwraca się na udane połączenie cegły klinkierowej z tynkiem oraz drewnem. Tego typu elewacja klinkieru i drewna to wytrzymała budowla, jaka będzie cieszyła następne pokolenia.

Źródło

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Dom z klinkieru to inwestycja, jaka nigdy Cię nie zawiedzie. To bardzo trwały materiał, ponadto cegła klinkierowa odznacza się solidnością oraz wytrzymałością na działanie różnorakich zewnętrznych czynników. W naszym klimacie możemy spodziewać się różnych warunków pogodowych, tak więc lepiej być przygotowanym i mieć dom naprawdę wytrzymały. Elewacja z klinkieru przez lata nie wymaga zabiegów konserwacyjnych, co ważne, na długo zachowa pierwotny wygląd. Klinkierowi mogą towarzyszyć fragmenty okładziny drewniane, może być także tynk w grafitowym kolorze. Zobacz więcej:dom z klinkieru

Tak naprawdę cegły są już od dosyć dawna poznane w budownictwie. Co tu wiele mówić, trzeba tylko się rozejrzeć, aby zobaczyć dużą ilość historycznych budowli, jakie zachowane są w niezwykle dobrym stanie. Dzisiaj cegła jest materiałem niezwykle wytrzymałym na ściskanie, jest też jeszcze mocniej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Ciekawa oferta produktów, pośród których wyróżnić jesteśmy w stanie wiele interesujących kształtów, kolorów lub faktur umożliwia architektom wytworzyć obiekty prawdziwej harmonii. Dzięki znacznym możliwościom technicznym oraz wykorzystaniu wiedzy oraz technologii, spokojnie można skonsolidować tradycję, dużą jakość i fantastyczną urodę cegły klinkierowej. Ponadto, cegła klinkierowa to dość spory wydatek. W tym sensie musimy już na etapie projektu zastanowić się, czy będzie pełnić ona część elewacji domu, a pozostałe fragmenty staną się przykładowo otynkowanymi cegłami silikatowymi.

ściana klinkierowa

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje także taka możliwość, że cały dom będzie wykonany z cegły klinkierowej? Ważny jest także dobór kolorów. Najczęściej wybierane kolory tradycyjne, czyli tzw.

Czy ten artykuł Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz odmienny polecany serwis nagrobki wzory bydgoszcz, który także posiada ciekawe materiały.

ceglane kolory będą najlepsze na domach o tradycyjnej architekturze, jasne zaś odnajdą się na prostych oraz nowatorskich formach elewacji zewnętrznej. Istnieją też ciemne cegły klinkierowe, ale w zbyt dużej ilości mogą robić wrażenie zbyt ciężkiej formy. Pamiętajmy więc o umiarze. Jeśli będą odpowiednio zastosowane, to sukces zagwarantowany, a można nawet powiedzieć murowany!