Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jazda konna jako przewaga nad różnymi sportami

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , ,
Jazda na koniu posiada mnóstwo plusów, a główną z nich jest możliwość obcowania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem.
Mało jest dyscyplin zezwalających jednocześnie czerpać radość z kultywowania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzęciem i piękną naturą.

Laser Tag - paintball laserowy

Źródło: xsitelasertag.com
stadniny koni

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzakiem, jazda na koniu (przejrzyj hipoterapia co to jest od www.stajniaiskra.pl!) to coś więcej aniżeli zwyczajny sport. Oddziałuje ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Warto również nadmienić o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na uznanie owej dyscypliny.
Kieliszki z szampanem dla gości weselnych

Autor: @sage_solar
Źródło: http://www.flickr.com
Stadniny koni oferują szkoły jazdy konnej prowadzące naukę dla dorosłych i dla najmłodszych na różnych pułapach zaawansowania – . Zajęcia prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy początkowe etapy w jeździectwie mają już za sobą, czekają urocze obszerne obszary, gdzie przejażdżki konne dostarczają wspaniałych ekscytacji i cudownych krajobrazów.

Jazda konna stosowana jest w hipoterapii, jaka jest stosowana w wypadku osób niepełnosprawnych, po ćwiczenia wskazane przy wadach postawy. Łagodne, kołyszące ruchy, jakie czyni koń (palcaty dla konia) w stępie rozluźniają mięśnie i jednocześnie wymuszają należytą postawę. Jazda na koniu oddziałuje również świetnie na poprawę pracy układu krążenia, również oddechowego.

Wszystko to odbywa się niezwykle delikatnie i z umiarem, w związku z tym rehabilitacja potrzebuje czasu, jednak wyniki są prawie murowane.
Jazda konna to nie tylko sama radość i satysfakcja płynąca z owocnej współpracy i przy okazji zabawy ze zwierzęciem.