Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Gratka dla entuzjastów gier planszowych

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , ,
Dziś frajda dla zwolenników gier planszowych, czyli tych, którzy preferują rozrywkę w gronie znajomych niż granie w gry na PC albo PS. Chcemy zaprezentować wam, serdeczni Czytelnicy dwie świetne gry planszowe – jedna wprowadza gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, druga natomiast zmusi was abyście wybawili ludzkość.

Twilight Imperium wyszło już w 3 edycji przez świetne studio Fantasy Flight Games, jakie znane jest z wyemitowania takich planszówek jak : Gra o Tron ( pomysłodawcą obydwu jest Christian T. Petersen) i Citadels, niesamowicie popularnych i entuzjastycznie przyjmowanych gier planszowych. W opisywanej edycji Twilight Imperium wcielamy się w postaci liderów zaawansowanych cywilizacji, z których każda chce zdobyć tron i całkowitą władzę na galaktycznym imperium. Najpierw potrzebujemy jednak je odbudować, ponieważ zostało zniszczone. Mamy możliwość zrobić to na różne sposoby – przez siły zbrojne, dyplomację albo przewagę technologiczną. Wszystko jest zależne od woli gracza. W najnowszej edycji cała rozgrywka odbywa się dynamiczniej, przy intensywnych konsultacjach, lecz nie będzie trwać krócej! Zapowiada się wielogodzinna przepełniona emocjami zabawa.
plaża

Autor: www.bieriozka.pl

umiejętności
Pandemia gra ta jest po pierwsze walką z czasem, którego jest za mało. Wcielamy się w role specjalistów, którzy mają za zadanie pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Potrzebna będzie jak najlepsza współpraca między graczami, ponieważ tylko wspólnie będziemy zdolni zniszczyć wirusy.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy (https://lajkonik-pik.pl/shop/staromiejska-3/) naszego tematu zapraszamy do kolejnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje niepewności.

Każdy obejmie inne stanowisko, przykładowo : Specjalista Operacyjny potrafi stawiać laboratoria badawcze, w których wynajdywane są szczepionki, natomiast Naukowiec potrafi szybciej niż pozostali wyleczyć epidemię, ponieważ potrzebuje jedynie 4 zamiast 5 kart choroby.

Obie planszówki oferują wielogodzinne rozgrywki, w pierwszej rywalizujemy ze sobą natomiast w drugiej stajemy ramię w ramię, by wygrać z czasem. Nie ma różnicy, jaką formę rozgrywki wolimy, obie planszówki są dostarczą nam mnóstwo frajdy.