Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Jakie są atuty grania w komputerowe gry i planszowe?

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , ,
Rozsądnie wybrane gry jest to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji psychicznych jak też społecznych dziecka.

Gry mogą rozwijać artykulację, pomagają zwiększyć koncentrację dziecka. Planszówki natomiast nauczają przestrzegania reguł, kalkulowania, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr i liter. Które gry wybierać? Wszystko zależy od celu oraz od przypadku. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy królewska gra ma walory edukacyjne, na ogół nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko zobaczymy zdziwienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, iż królewska gra, gra popularna w Persji już szesnastym wieku naszej epoki, naucza planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, orientację przestrzenną, logiczne myślenie. A inne gry? Czy warto pozwolić grać potomkowi w gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy nie zdajemy sobie sprawy jak dużo obszarów dotyka temat gier w życiu człowieka. Także tzw. planszówki. Granie z latoroślami jest następną okazją do spędzania z nimi czasu. Ma również niemałe walory edukacyjne.

Ciekawi Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tu. To ciekawe opracowanie (https://wypozyczalniapacyfik.pl/zastawa-stolowa/), które również z pewnością Cię zafascynuje!

Gry planszowe przykładowo uczą one przestrzegania prawideł, kalkulowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter oraz cyfr, rozwijają percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową, co podwyższa sprawność manualną maluchów. Wydłużają także czas, w jakim maluch może się skoncentrować, a to poprzez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa i frajdy zwyciężania. Gra stanowi pretekst do rozmowy.

Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez latorośl a także do rozmów na przeróżne tematy. Jest więc też źródłem społecznych umiejętności takich jak komunikacja werbalna, cierpliwość, zachowywanie kolejności.