Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Co to jest tzw. Dziesiąta Muza, za co jest odpowiedzialna oraz kiedy się zjawiła?

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , , ,
Czy wiesz, że w antycznej Grecji czczono 9 Muz – opiekunek różnorodnych sztuk, jednak aktualnie kino i dzieła kinematografii uznaje się za sztukę taką samą jak np. teatr? To przeto już od przeszło stu wiosen mawia się o tzw. dziesięciu Muzach.
Aktualnie hipotetycznie każdy, kto posiada telefon wielokrotnie zrobił choć niedługi filmik obrazujący przykładowo bawiące się dzieci lub obejrzany na pewnej eskapadzie pejzaż.

kobiety na zakupach

Źródło: travelalberta.com
Taki film to doskonała pamiątka z wakacji, jaką można by zobrazować swym znajomym albo swojej nieobecnej na tego typu wyjeździe rodzinie. Należałoby dodać, iż wręcz dzisiaj można na wszelakie sposobności, np. ślub zamówić ekipę, która zrobi film – profesjonalne wideofilmowanie – z całej imprezy. Od jakiegoś okresu taki obraz filmowy mógłby zostać zapisany przez tzw. drona, czyli narzędzie latające, jakie w efekcie jest w stanie stworzyć film z niemożliwej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest wszakże o wiele więcej, używany jest przykładowo poprzez biura nieruchomości do pokazania oferowanych nieruchomości.
Jednak kiedy właściwie rozpoczęto rejestrować ruchomy obraz filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się ogólnie francuskich braci Lumière, którzy pod koniec XIX wieku pracowali nad tą techniką.

Nie byli oni wszakże wynalazcami tzw. kinematografu, ponieważ sam August Lumière orzekł kiedyś, iż był również pewny mieszkaniec naszego kraju, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas o wiele bardziej wyprzedził. Aktualnie czy to w Bollywood czy w Hollywood za przemysłem filmowym czekają obszerne pieniądze, gdyż film to już nie instrument propagandy, a nade wszystkim atrakcja.