Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Rozpocznij swoją przygodę z fotografią! Zapoznaj się z potencjałem innowacyjnych kamer!

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii, Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , ,
Fotografia przeradza się w coraz chętniej wybierane hobby. Złapanie chwili fascynuje ciągle nowe jednostki. Jak zacząć swoją przygodę z fotografią?

Przeszkol się z fundamentów robienia zdjęć

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Podnosząc sprzęt i patrząc na obiekt naszej fotografii często jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym obiekcie, że w ogóle nie zauważamy tego co się wydarza z tyłu. Z tej przyczyny zrobiliśmy np. zdjęcie naszej babci, a po jego wywołaniu zauważamy, że umieszczona z tyłu lampa wychodzi bezpośrednio z głowy naszej postaci, całkowicie niszcząc kompozycję i wyglądając zwyczajnie zabawnie. Dlatego tak istotne jest świadome widzenie i pojmowanie tego co pragniemy uwiecznić. Kolejny przykład to zdjęcia nad morzem – miejsce publiczne, w tle nietrudno o widok, którego potem nie będziemy mogli prezentować. Z uważnym widzeniem łączy się umiejętność kadrowania.

Oczywistym może się wydawać umieszczenie przedmiotu w środku kadru, jednak jest to pomyłka. Aby dodać fotografii ciekawego wyglądu, powinno się zastosować metodę trójpodziału. Jeżeli podczas robienia zdjęcia ujęcie nie wyszło się nam, nie ma problemu by postarać się skadrować go później w programie graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam dobre rezultaty. Nie obojętny jest aparat jakiego używamy.

aparat

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Solidny aparat posiada wysoką rozdzielczość, co daje zdjęcia w dobrej jakości i wpływa na złapanie większej liczby detali. Takim aparatem z pewnością jest eos 70d. Bez wysiłku sfilmujemy nim także wszystkie familijne uroczystości.

Nie tylko fotografia pozwala na zachowanie chwili

Interesującym sprzętem jest też kamera gopro hero 3. Z jej przymiotów bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się rozrywkom ekstremalnym, albowiem ta kamerka jest bardzo niewielka i mało waży, zatem doskonale pasuje do kasku, etc. Ponad to jest odporna na wodę do 40 m. Jej budowa pozwala na wiele eksperymentów z kątem nagrywania, jak również dostarcza wysoką jakość obrazu, zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Twórcy zatroszczyli się też o jak najwyższą jakość dźwięku. Sprzęt ma wmontowane WiFi bezprzewodowa kamera wifi i wejście na kartę pamięci.