Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Gry planszowe, w jakich będziecie walczyć z wiecznym wrogiem – brakiem żywności

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , , ,
Wpadniemy dziś do Francji, która ledwie co przestali zmagać się z morderczą zarazą, która zebrała solidne żniwo wśród ludności, żeby potem popłynąć do kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w ogrodach cesarza żyje niesamowicie żarłoczna panda.

Na końcu rozbijemy się na niezamieszkanej wyspie.
George Sand

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com
Czytająca kobieta

Autor: Mauricio Apablaza
Źródło: http://www.flickr.com
Agricola gra planszowa, która na pierwszy rzut oka wydaje się być trywialną zabawą, w jakiej chodzi tylko o powiększanie ilości członków rodziny jest przy dokładniejszym poznaniu pełną emocji grą strategiczną. Zwyciężczyni dziesięciu prestiżowych tytułów przenosi graczy do roku 1670, literalnie parę lat upłynęło od ostatnich ofiar dżumy na terenie Francji. Królestwo powraca do życia, najwyższa pora wskrzesić minione piękno kraju Francuzów. Każdy z graczy zatroszczy się o jedną rodzinę, jakiej pomoże przetrwać trudne czasy wszędobylskiej nędzy i głodu. Gra wymaga od uczestnika prognozowania kolejnych ruchów. Chociaż nikt nie może przegrać odpadając z gry to zgromadzenie punktów nie przychodzi łatwo, gdyż członków powiększającej się familii trzeba wyżywić.

Zupełnie inaczej dzieje się na japońskich wyspach, gdzie panuje dobrobyt – przynajmniej w pałacu cesarza. Władca Japoni otrzymał od chińskiego monarchy niezwykły prezent, żeby uczcić pozytywnie zakończoną długą serię kłótni. Tak, tym prezentem jest przeuroczy miś panda – bohater gry takenoko. Władca rzecz jasna nie posiada czasu, by troszczyć się o małą pandę, dlatego opiekę nad nią powierza swoim sługom – czyli uczestnikom rozgrywki. Waszym zadaniem jest uprawianie pędów bambusa, który wyrasta w trzech różnych kolorach w ogrodzie cesarskim. Ten kto zdobędzie największą liczbę punktów zwycięża. Rozgrywka nie jest trudna, ale daje mnóstwo zabawy, dlatego dedykowana jest rodzinom.
Robinson Crusoe gra, ta przenosi nas z malowniczych ogrodów na brzeg bezludnej wyspy. Uczestnicy tak jak legendarny bohater budzą się na skrawku lądu gdzieś na środku oceanu Spokojnego obok rozbitego statku. Naszym zadaniem jest przeżyć.

Jeżeli spodobały Ci się elementy owego artykułu, to do zweryfikowania (https://varsovia.edu.pl/prywatna-szkola-podstawowa/) jest także nowa witryna, gdzie znajdziesz sporo informacji na ten temat.

Pierwszym zadaniem jest rozpalenie ogniska, żeby wezwać pomoc, potem trzeba już tylko walczyć o życie. Musicie współpracować, żeby przetrwać.

Gra dostarcza mnóstwo zabawy, ponieważ stawia przed graczami co raz to trudniejsze wyzwania.
Każda gra porusza identyczny problem, który od zarania utrudniał ludziom życie, żeby przetrwać, żyć oraz się rozwijać należy zadbać o coś do jedzenia. Każda pokazuje ten problem w inny sposób, ale przy każdej spędzić miłe chwile z rodziną albo znajomymi.