Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Każdy ma jakieś zainteresowanie – niektórzy zbierają znaczki, a inni monety – niekiedy jednak pragniemy pozbyć się starych kolekcji

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , ,
Jeżeli na przykład nasz dziadek miał pasję i zbierał stare monety, to miał prawo w spadku zostawić nam swój skarb. Jednak, my nie zawsze musimy tę pasję rozumieć i kontynuować.
Jeśli od dziecka interesowaliśmy się kolekcjonowaniem na przykład starych monet, bo wpoił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć potem jego kolekcję oraz ciągnąć jej uzupełnianie.

xbox

Autor: – EMR –
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd

Autor: Piotr Słotwiński
Jeśli jednak dostaliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z tym zrobić, to mamy prawo to sprzedać. To będzie zapewne najkorzystniejsze wyjście. Monety, które dla nas nie mają zbytnio dużego znaczenia, dla innych mogą okazać się bardzo cenne. Mogą w cudowny sposób uatrakcyjnić jego kolekcję. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy też zadowoleni, ponieważ do naszego portfela trafi znaczna suma pieniędzy. Rzecz jasna, jest to uzależnione od tego, jak wyjątkowa jest nasza kolekcja. Jeśli mamy rzadko spotykane okazy dla przykładu z XIX wieku lub jeszcze z lat zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Musimy w internecie wyszukać profesjonalny skup (AiS – skup antyków warszawa) monet i zadzwonić do nich. Ich pracownicy przyjadą i sprawnie wycenią nasz zbiór. Wycena będzie rzecz jasna bezpłatna. Należy skontaktować się z kilkoma spółkami, które interesują się numizmatami i zestawić ceny. Da nam to lepszy obraz sytuacji i będziemy mogli przyjąć najlepszą ofertę.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby być pewnym, że mamy zamiar kolekcję odsprzedać, gdyż po fakcie nie będziemy mogli już zmienić zdania.