Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Twoje hobby może obrócić się w lokatę kapitału

admin, · Kategorie: Sztuka kompozycji - kilka słów o kulturze i malarstwie · Tagi: , , ,
Numizmatyka, wiąże nam się przede wszystkim z kolekcjonowaniem monet, lecz niewielu z nas wie, że inwestycja w monety ma szansę być także sposobem na gromadzenie kaPITału i zwiększać nasze oszczędności.
dziś w internecie skup monet jest coraz bardziej na topie i nie jest trudno odnaleźć biegłych ekspertów, którzy mogą nam rozjaśnić tę dziedzinę.

Warto podkreślić, iż numizmaty kolekcjonerskie, nie muszą być bardzo stare. To również jak najbardziej współczesne numizmaty, które mennica wydaje systematycznie, na zlecenie Narodowego Banku. Aczkolwiek nie bywa ich mnóstwo oraz nie trafiają do powszechnego obiegu, ponieważ ich renoma kolekcjonerska przewyższa wielokrotnie ich nominał. Takie numizmaty produkowane są z cennych surowców, czyli złota i srebra oraz bywają emitowane głównie na specjalne wydarzenia.
Kolekcjonerzy nowicjusze, którzy pragną angażować się w skup (AiS – skup obrazów warszawa) monet często najpierw nie wiedzą, jaka jest różnica między monetą i numizmatem. Moneta ma nominał, czyli liczbę zapisaną w systemie finansowym i jest wydawana w codziennym obiegu, zaś numizmat nie posiada takich właściwości, bo jego głównym przeznaczeniem jest wartość kolekcjonerka.
Gra planszowa - Warhammer Inwazja

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
pl:Eric Sardinas

Autor: TNS Sofres
Źródło: http://www.flickr.com
jakość monet zależy o paru argumentów, między innymi od kruszcu, z którego zostały wytłoczone, lecz też od nakładu, bo im bardziej niewielki nakład tym samym moneta wartościowsza.

Naomiast wiekowe monety mają większe znaczenie dla kupców.
rynek skupowania monet jest bardzo interesujący i może nam ofiarować nie tylko zyski, ale nade wszystki wciągające hobby.