Fotografia każdego dnia

… bo kochamy fotografię!

Własna pasja to okazja na bardziej szczęśliwe życie. Spróbujmy w sobie znaleźć pasję

admin, · Kategorie: Fotografia dla każdego - podręczny kurs fotografii, Internet bez granic - tylko u nas, Nowości i gadżety elektroniczne - może ci się przydać! · Tagi: , , ,
Jak niekiedy donoszą najnowsze odkrycia posiadanie własnej pasji to przepis na ciekawsze życie. To chyba nie powinno dziwić, ale na początekmusimy zapytać sami siebie, czym wspomniane zjawisko jest. Pasja to stan umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia pewnych rzeczy, tworzenia kolekcji, pogłębiania wiedzy na określony temat. Naukowcyspierają się z czego to wynika. Być może chcemy, żeby nasze życie było bardziej ciekawe, a może po prostu bez pasji nie jesteśmy sobą.

zdjęcia nad morzem

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
duża liczba osób pasjonuje się na przykład robieniem zdjęć. Zdecydowana większość robi to w sposób amatorski, ale nie oznacza to, że byle jak. Odpowiada za to prawdziwa pasja. Fotografia to sposób opisywania rzeczywistości, a każdy robi to tak jak widzi. Fotografia zrobiona przez jedną osobę będzie zupełne inne niż zrobiona przez drugą. Sposóbrobienia zdjęć i to, co jest na tych zdjęciach to sprawa zgodna z indywidualnymi upodobaniami. Jedna osoba preferować będzie fotografowanie przyrody, druga zaś woli robić zdjęcia ludziom. Nie ma też jednego i sprawdzonego sposobu na takie zdjęcia, z których można wyczytać większą pasję. A tu są rzeczy przydatne każdemu fotografowi: zerknij na ten link.

Możemy oczywiście dostrzec, że dane zdjęcie jest lepsza pod kątem technicznym (sprawdź: świetne akcesoria do obiektywów na gdyż wpływ na to ma nasz stopień zaawansowania. Nie można zaś stwierdzić, że zdjęcia gorszej jakości to brak zaangażowania i brak pasji. Często zdjęcia słabsze pod względem jakości, dodatkowo zrobione komórką lub smartfonem, to prawdziwe perełki. Wiadomo, że najlepsze to te fotografie, za którymi przemawia jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy uniwersalne, które zapadają nam w pamięć, z którym możemy się identyfikować, podobnie jest z fotografią|. Niektóre fotografie są cenniejsze niż tysiąc słów.

Z reguły to przy większości fotografii słowa nie są potrzebne, gdyż tylko mogą przeszkadzać w odbiorze, zaburzyć to, co naprawdę czujemy i widzimy na oglądanym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne docierają do dużej grupy ludzi, nie trzeba do nich nic dopowiadać, ważne, że poruszają, bulwersują czy wywołują przemyślenia. Taka pasja potrafi zarazić miliony, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.